Hlavní obsah
Foto: Město Kroměříž

Chod Městského úřadu v Kroměříži se vrací do běžného režimu

Chod Městského úřadu v Kroměříži se od pondělí 18. května vrací do režimu, ve kterém fungoval před vyhlášením nouzového stavu. „Otevřeno tak již bude každý pracovní den,“ poznamenala tajemnice městského úřadu Veronika Škrabalová. Občané ale budou muset nadále dodržovat hygienická opatření.

Foto: Město Kroměříž
Chod Městského úřadu v Kroměříži se vrací do běžného režimu

Do budov úřadu je nutné vstupovat jen s ochranou nosu a obličeje. U vstupu bude pro občany nadále připravena dezinfekce. Nutností je zachování odstupu od druhé osoby minimálně dva metry. Například nebude možné, aby na chodbách či v čekárně seděli dva lidé vedle sebe.

Městský úřad také ruší od 18. května kontaktní čísla na jednotlivé odbory, která již s ohledem na to, že úřad pojede v běžném režimu, není nutné stanovovat.

„Nadále ale platí, že kdo se chce vyhnout při vyřizování svých záležitostí frontám, měl by se objednat na městský úřad předem, ať už přes elektronický objednávkový systém na webu města, e-mailem či telefonicky. Děkuji občanům, kteří tuto možnost využívají a kteří respektují přijatá opatření. Je to v zájmu nás všech,“ doplnil starosta Jaroslav Němec.

Městský úřad byl z rozhodnutí vlády uzavřen od 16. března. V provozu byla jen podatelna v budově B v ulici 1. máje. Od 7. dubna pak byl otevřený Czech POINT, kontaktní místo veřejné správy. Od 20. dubna do dnešního dne byl městský úřad otevřený v pondělí a ve středu po celou pracovní dobu, v úterý, ve čtvrtek a v pátek se dovnitř dostali jen předem objednaní klienti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků