Hlavní obsah
Samotného odběru se tentokrát zúčastnilo pouze 12 dárců, z toho čtyři prvodárci. Foto: Západočeská univerzita v Plzni

Chebští "krváci" se opět potkali na transfúzní stanici

V pondělí 21. listopadu uspořádala Fakulta ekonomická Západočeské univerzity v Plzni již 43. Kýbl akademické krve.

Samotného odběru se tentokrát zúčastnilo pouze 12 dárců, z toho čtyři prvodárci. Foto: Západočeská univerzita v Plzni
Chebští "krváci" se opět potkali na transfúzní stanici

Na transfúzní stanici v Chebu dorazila zhruba dvacítka studentů a absolventů chebské Fakulty ekonomické ZČU, Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy Cheb.

Samotného odběru se tentokrát zúčastnilo pouze 12 dárců, z toho čtyři prvodárci. Ostatní nemohli darovat kvůli výsledkům předodběrovému vyšetření – z důvodu nedostatku železa v krvi či nedoléčených nachlazení.

„Oproti jarnímu ročníku, kdy jsme zaznamenali 41 dárců, byla tentokrát účast nižší. Loni se někteří zájemci omlouvali kvůli prosincovým zápočtům, proto jsme letos zvolili dřívější termín. Nyní se zase řada pravidelných dárců omluvila z důvodu nemoci. Další byli darovat na konci srpna a nemohli se k nám připojit z důvodu doporučené tříměsíční pauzy mezi odběry. Všichni omluvení se ale na transfúzní stanici chystají v nejbližších týdnech,” uvedla organizátorka akce, studentka Klára Jechová.

„Velmi nás ale těší, že řada tzv. krváků z minulosti chodí darovat i nadále. Mnozí z nich navštěvují i další akce podporující darování krve, třeba Univerzitního upíra v Plzni,” dodal vyučující z chebské Fakulty ekonomické Jan Tlučhoř.

I tentokrát si všichni dárci a personál transfúzní stanice odnesli něco na památku. Obrázek s tematikou chebského Špalíčku nakreslila malířka Jindřiška Bernátová, která sbírku krváků obohatila již podruhé.

První Kýbl akademické krve se na Fakultě ekonomické ZČU v Chebu uskutečnil 9. prosince 1993. Od té doby organizátoři zaznamenali přes pět stovek účastníků, kteří dohromady darovali téměř šest set litrů krve. 44. Kýbl krve je naplánován na 13. dubna 2014.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků