Hlavní obsah
Tyto nápisy na dveřích vozidel zlínské MHD jsou už minulostí. Foto: Dopravní společnost Zlín-Otrokovice

Cestující MHD ve Zlíně mohou opět nastupovat i vystupovat předními dveřmi

Od úterý 5. května mohou cestující Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice nastupovat a vystupovat předními dveřmi trolejbusů a autobusů MHD. Jízdenky však řidiči zatím prodávat nebudou.

Tyto nápisy na dveřích vozidel zlínské MHD jsou už minulostí. Foto: Dopravní společnost Zlín-Otrokovice
Cestující MHD ve Zlíně mohou opět nastupovat i vystupovat předními dveřmi

„O obnovení nástupu a výstupu cestujících předními dveřmi vozidel MHD od 5. května rozhodl krizový štáb města Zlína. Z přední části trolejbusů a autobusů zmizí zákazové nápisy a pásky, které cestujícím bránily ve vstupu do tohoto prostoru od poloviny března. Prodej jízdenek u řidičů však ještě zůstává zrušen,“ informoval tiskový mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

Po celý den a v celé síti městské dopravy budou nyní moci cestující používat pro výstup i nástup všechny dveře vozidel MHD. Zatím nebude obnoven dřívější povinný nástup předními dveřmi, který platil v noční době a v okrajových částech města.

„Je to další krok k normalizaci mimořádné situace, která nastala v souvislosti s vyhlášením četných omezujících opatření proti šíření koronavirové nákazy. Chceme cestující ujistit, že MHD ve Zlíně a Otrokovicích funguje a je připravena na návrat všech, kteří ji byli zvyklí používat,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Pracovníci DSZO stále věnují zvýšenou pozornost každodenní dezinfekci dotykových ploch ve vozidlech. Interiéry vozidel se rovněž pravidelně dezinfikují ozonem.

Trolejbusy a autobusy DSZO nyní jezdí v pracovních dnech podle jízdních řádů, které jsou platné pro letní prázdniny nebo vánoční období.

„Cestující mohou používat v MHD časové jízdenky nebo si označit ve vozidle jízdenky pro jednotlivou jízdu, které si zakoupili předem v jízdenkových automatech či na předprodejních místech DSZO, nebo si opatřit před nástupem do vozidla SMS jízdenku prostřednictvím mobilního telefonu,“ dodal Vojtěch Cekota.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků