Hlavní obsah
Foto: Prázdninová škola Lipnice

Cesta ženy pomůže účastnicím zážitkového kurzu najít vhodné tempo pro život v současném světě

Putování českou krajinou, se vším, co žena na dva letní týdny (od 1. do 16. července) potřebuje na bedrech, poskytne účastnicím kurzu Cesta ženy odstup od každodenních starostí a nabídne jim možnost vyzkoušet si jednoduchý, a svobodný život bez běžných povinností. Pořádá Prázdninová škola Lipnice.

Foto: Prázdninová škola Lipnice
Cesta ženy pomůže účastnicím zážitkového kurzu najít vhodné tempo pro život v současném světě

„Dva týdny jen jdu, jím a spím. Nekoukám na mobil, nesleduju hodiny, nejsem online. Mám minimální kontakt se svým běžným životem a cítím, jak se vnitřně zklidňuji. I přesto, že denně ujdu 20 kilometrů, odpočívám,” popsala své dojmy loňská účastnice kurzu Jana.

Cesta ženy je jedním z více než desítky letošních kurzů nevládní neziskové organizace Prázdninová škola Lipnice, v kterém se zaměřuje na bohatost aktivit v životě současných žen a na objektivní i subjektivní možnosti jejich časového, fyzického i emocionálního sladění.

„Prázdninovka rozvíjí lidské osobnosti pomocí kurzů naplněných hrou, pohybem, tvořivými dílnami, netradičními zážitky a velkým přátelstvím, kde během několika dní prožijete víc než za měsíce běžného života. Věříme, že díky poznání sebe sama, prožijí lidé svůj život radostněji a odpovědněji, a ovlivní pozitivně i svět kolem sebe,” uvedla Andrea Kosařová, instruktorka Prázdninovky a organizátorka kurzu Cesta ženy.

Program kurzu napomůže účastnicím hledat odpovědi na otázky, které si často nemají čas ani položit: Co z toho všeho, co děláš, opravdu chceš? Co tě baví? Co tě nabíjí? A co tě ničí? Sdílení myšlenek v ženské skupině pak umožní nahlédnout na vlastní žití z jiných úhlů/stran/očima jiných a dodá inspiraci pro řešení malých těžkostí i velkých problémů.

Prázdninová škola Lipnice navázala na bohatou českou tradici pobytů v přírodě. V současné době pořádá každoročně několik desítek kurzů, včetně metodických a zakázkových, které jsou experimentální dílnou zážitkové pedagogiky. Na jejím poslání se podílí převážně dobrovolnickou prací lidé s nejrůznější profesní i lidskou zkušeností: pedagogové, psychologové, ekonomové, právníci, publicisté nebo výtvarníci. Od roku 1992 je Prázdninová škola Lipnice členem mezinárodní organizace Outward Bound International. Letos slaví 40 let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků