Hlavní obsah
Foto: Veronika Vynikalová

Cesta kolem světa na zámku Stránov

Poslední květnovou sobotu (30. 5.) čeká na děti výpravná pohádková akce Cesta kolem světa s Willy Foggem. Připravena je oblíbená stezka s razítky a soutěžními úkoly, kde děti přivítají postavičky z různých koutů naší planety...

Foto: Veronika Vynikalová
Cesta kolem světa na zámku Stránov

Novorenesanční zámek Stránov najdete nad Skalským potokem u obce Jizerní Vtelno, kousek od Mladé Boleslavi.

Velká část zámku již prošla v loňském roce rozsáhlou rekonstrukcí, a tak i stálí návštěvníci pokaždé objeví další kouzelné opravené interiéry. Během následujících 14 dní bude na zámku otevřena nová výstavní expozice hraček.

První letošní akce se pomalu blíží a tak se již za měsíc a kousek budou moci malí i velcí návštěvníci zámku přenést jako mávnutím kouzelného proutku na dobrodružnou Cestu kolem světa.

Chladumilovní Eskymáci na čas přestěhují svoje iglú i s ledním medvědem do zámeckého podzemí. Tutanchamon s Kleopatrou zapůjčí egyptské pyramidy dětem, aby jim je pomohly znovu postavit. V africké vesničce domorodci chystají kreativní dílničku s výrobou papírových safari zvířátek. Letem světem projdete arabskou pouští za kočovnými beduíny, dostanete se na Dálný Východ, do Číny, i na Divoký západ. Australský lovec krokodýlů přislíbil také svoji návštěvu a pro děti uspořádá klokaní závody.

Od 13 hodin se na nádvoří zámku pobavíte s Cestovatelskou pohádkou plnou veselých písniček. Nebude chybět barmanská školička, malování na obličej a spousta zábavných her s Willy Foggem. Stánky s občerstvením a zámecká kavárna nabídnou pochoutky pro hladové jedlíky i vyznavače sladkých dobrot.

Postavičky z celého světa ovládnou zámek Stránov od 11. do 17. hodiny, stezka s razítky je pak připravena od 11 do 15.30 hodin.

Akce se koná za každého počasí, v exteriérech nebo v interiérech zámku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků