Hlavní obsah
Zahájení výstavy v černošínském muzeu doplnila i přednáška autora Antonína Hříbala s promítáním. Foto: Martina Sihelská

Český les v černošínském muzeu

Zajímavou výstavu fotografií zahájili ve středu 12. října v černošínském muzeu. Fotografie, které zachycují kouzla Českého lesa, zůstanou v muzeu až do 20. listopadu.

Zahájení výstavy v černošínském muzeu doplnila i přednáška autora Antonína Hříbala s promítáním. Foto: Martina Sihelská
Český les v černošínském muzeu

Autorem snímků je redaktor Tachovského Deníku Antonín Hříbal a svou vernisáž obohatil také vyprávěním o bobrech, žijících v této lokalitě a krátkými filmy.

„Český les je mou oblíbenou lokalitou. Vyrážím na výlety od Dyleně přes Havraň k Železné. Nikdy nezapomenu vzít sebou fotoaparát a většinou i stativ. Při svých toulkách jsem nesčíslněkrát narazil i na pobytové stopy našeho největšího hlodavce bobra evropského. Za tu dobu by sedalo říci, že bobr téměř naplnil všechna možná teritoria, ale zároveň si zachoval plachost. Proto se ve svých fotografiích soustředím spíše na biotop, než na živočicha samotného,” říká autor vystavovaných snímků Antonín Hříbal.

„Promítal jsem také fotografie pořízené v průběhu posledních deseti let v Českém lese, takové video pohlednice, ve kterých se snažím na několikaminutovém prostoru vtáhnout diváka na konkrétní místo či přiblížit život na louce, v lese nebo v bažinách. Na závěr jsem přečetl i několik svých vlastních povídek. Pozvání do muzea jsem rád přijal, protože si myslím, že pro ty, kteří na popisovaných místech byli, to bude třeba zajímavé připomenutí a pro ty, co tam nebyli, taková pozvánka do míst, kde ještě opravdu lišky dávají dobrou noc. Co mne ale potěšilo, že Černošín dokonce kvůli přednášce a promítání zakoupil novou velkou televizi, tu jistě v muzeu užijí i dál, tak to byl vlastně takový impulz,” dodal autor.

Mezi návštěvníky byla i desetiletá Anna Grzybová z Třebele. „Mně se ta videa moc líbila, hlavně jak tam plavali ti bobři. A také bylo zajímavé to kroužkování luňáků, ta mláďata se při tom ani nehýbala,” řekla dívka.

Z pečovatelského domu v Černošíně se na přednášku vydala Marie Hrbková. „Pro mě to byl zajímavý večer. Já už od známé slyšela, že pan Hříbal je dobrý vypravěč a je to pravda, vyprávěl vše velmi poutavě a jsem moc ráda, že jsem tu mohla být,” usmívala se čiperná seniorka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků