Hlavní obsah
Muzikál KUBO, který je poctou Jozefu Kronerovi, míří do ČR Foto: Muzikál KUBO

Československý muzikál Kubo s hercem Jánem Jackuliakem jako pocta Jozefu Kronerovi míří do ČR

Už více než 44 000 diváků shlédlo na Slovensku muzikál Kubo. Příběh, který je zároveň poctou velkému slovenskému herci, jenž se proslavil i v Čechách - Jozefu Kronerovi, od jehož úmrtí loni uplynulo neuvěřitelných 20 let, přichází do Čech.

Muzikál KUBO, který je poctou Jozefu Kronerovi, míří do ČR Foto: Muzikál KUBO
Československý muzikál Kubo s hercem Jánem Jackuliakem jako pocta Jozefu Kronerovi míří do ČR

Už 29. dubna od 19:00 se muzikál objeví pražském Divadle Hybernia, na podzim by pak tour mělo objet část ČR. 

Jednou z hlavních tváří muzikálu Kubo v ČR bude herec Ján Jackuliak, kterého české publikum zná především ze seriálů Vyprávěj, Ordinace v Růžové zahradě, Rapl a dalších.

Kubo je jednou z filmových a divadelních klasik Jozefa Hollého. Je plný kouzelných momentů, které postupem času zlidověly a přenášejí se z generace na generaci. Kubo a jeho „Anča, ja mám nožík", nezapomenutelný autorský citát Jozefa Kronera, opět ožívá v novém zpracování plném folklórních artefaktů, krojů, ale také humoru.

„Je to živé, energické a zábavné představení. Je to nový československý muzikál v moderní a divácky příitažlivé podobě! Šarm, humor a příběh vesnického prosťáčka, který je obětí honby za majetkem svých rodičů, kteří jsou schopni z mamonu zapříčinit neštěstí svých dětí na úkor jejich lásky, která však nakonec zvítězí. Paľo si vybojuje lásku své milované Aničky a Kubo zůstává u své matky s milovanými makovými buchtami…,” prozradili synopsi děje tvůrci v čele s režisérem Ivanem Blahútem.

Na pódiu se objevuje 22 účinkujících. Jsou tam originální písně slovenské písničkářky Simi Martausové, autorem hudby je Peter Uličný, autorem scénáře je Tomáš Dušička (bratr Majka Spirita), za folklór fashion show stojí Adriena Adamíková…

Jednu z hlavních rolí přestavuje slovenský herec Ján Jackuliak, který se proslavil   v Česku díky televizním seriálům. „Je to dílo, v kterém si každá generace najde to své. V jednom příběhu je více dalších příběhů, které jsou nadčasové. Já mám roli pana Loveckého, což je šibal, který vám během pár sekund spočítá všechny prsty na nahých nohách. Kubo je ryze slovenský příběh, v němž najdeme propojení se současností,” říká Jackuliak, jenž v Kubovi nejenom hraje, ale spolupracuje také jako asistent režie.

V představení hraje a zpívá i český muzikálový herec Robert Urban a postavu Kuba ztvárňuje herec Peter Brajerčík. Po úspěchu ve slovenské televizní show „Tvoja tvár znie povedome” se stal miláčkem diváků muzikálu na Slovensku svým skvělým hereckým, tanečním a pěveckým výkonem. „Skvěle ztvárnil divadelního Kuba a vzdal určitě důstojnou poctu Jozefu Kronerovi…” podotýkají tvůrci.

„Zkoušení bylo náročné. Kubo je člověk, který svou čistotou bojuje proti našim lidských neřestem a skrze humor na ně poukazuje. I původní film se dotýká těchto věcí, které jsou nám Slovákům ať chceme, nebo ne, blízké,” dodal Brajerčík.

Kubo, to jsou skvělé herecké a taneční výkony, kombinace moderního tance a slovenského folklóru. A také plejáda skvělých herců a tanečníků. Je oslavou slovenského folklóru a vzdání holdu velikánovi slovenské filmové i divadelní scény Jozefu Kronerovi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků