Hlavní obsah
Foto: Magistrát města České Budějovice

Českobudějovické letní kino Háječek má nového provozovatele

Do vypsaného výběrového řízení na nájemce a provozovatele areálu letního kina Háječek v Českých Budějovicích se v řádném termínu přihlásili tři uchazeči. Z jejich předložených koncepcí provozování kina vybírala rada města na svém mimořádném zasedání 14. května budoucího nájemce.

Foto: Magistrát města České Budějovice
Českobudějovické letní kino Háječek má nového provozovatele

„Nesoutěžilo se na ekonomické ukazatele, ty byly pevně dané městem v podmínkách soutěže, ale o koncept příštího provozování,“ přiblížil podmínky výběru náměstek primátora Juraj Thoma.

A právě celkové dramaturgické pojetí, jasná marketingová linie a ekonomická rozvaha spolu se zjevně velikým odhodláním a nadšením uchazeče zaujalo radu města natolik, že na období od 15. června 2020 do 31. srpna 2022 vybrala za nájemce letního kina Háječek zapsaný spolek Asociace jihočeských audiovizuálních tvůrců z Českých Budějovic.

„Líbí se mi, jak vítěz uvažuje nejen o filmové dramaturgii, která by vyváženě přinášela filmovou klasiku i hollywoodské premiéry, ale i o doprovodných programech, jimiž chce nabídnout publiku hudební, divadelní nebo taneční performance, a to ať už před samotným promítáním nebo jako samostatný program,“ přiblížil některé záměry nájemce kina náměstek Thoma.

Pro veřejnost důležitou informací je, že vstupné bude opět jednotné, a to ve výši 50 Kč. Město České Budějovice se bude roční dotací 600 tisíc Kč podílet na dorovnání přímých nákladů na jednu vstupenku, které si nárokují distributoři filmů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků