Hlavní obsah
Foto: Divadlo Na Jezerce

Čerstvý držitel Thálie Milan Kňažko představí ve Zlíně Shylocka

Prestižní Cenou Thálie čerstvě ověnčené monodrama Shylock s charismatickým Milanem Kňažkem přiveze ve středu 29. března do Městského divadla Zlín Divadlo Na Jezerce Praha. Ceny Thálie 2016 udělovala Herecká asociace v sobotu.

Foto: Divadlo Na Jezerce
Čerstvý držitel Thálie Milan Kňažko představí ve Zlíně Shylocka

„V ojedinělém monodramatu Milan Kňažko v roli herce Jona (který hraje Shakespearova Shylocka z Kupce benátského) bojuje za svou hereckou roli a také s přílišnou politickou korektností. Provokuje, obhajuje, vstupuje do "dialogu" s publikem, které je mu de facto jediným partnerem. Málokdy ovšem zvýší hlas, přesto je v tomto komorním typu herectví nesmírně sugestivní. Jeho proměny z "civilního" Jona do Shylocka jsou nenápadné, ale o to víc atakující. S minimem prostředků dosahuje maximálního účinku a divákům kromě "dialogu" servíruje i brilantní herecký koncert,“ usnesla se porota.

Své Ceny Thálie se letos dočkala i Hana Tomáš Briešťanská, která byla členkou zlínského hereckého souboru čtyři sezony, a to za roli Štěpky v Petrolejových lampách Národního divadla Brno. Mezi nominovanými byla už v roce 2014 za ztvárnění Dory Idesové ve zlínských Žítovských bohyních, které jsou stále ve Velkém sále na repertoáru. Naposledy v této sezoně je diváci mohou ve Zlíně vidět 13. května.

Širší nominaci na Cenu Thálie 2016 přinesla pichlavá rodinná tragikomedie Srpen v zemi indiánů také dlouholeté herečce Městského divadla Zlín Janě Tomečkové. V roli těžce nemocné a na lécích závislé matky rodu Violet Westonové ve Zlíně exceluje. Srpen v zemi indiánů mohou diváci vidět už jen 12. a 28. dubna, kdy je v plánu derniéra.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků