Hlavní obsah
Foto: Barbora Horešovská

Centrum InGarden zve na výstavu fotografií tajuplných městských zákoutí

Slovo URBEX je zkrácená verze anglického sousloví „Urban Exploration“, což lze do češtiny přeložit jako městský průzkum. Především se tedy jedná o průzkumnické aktivity dnes již opuštěných obytných prostor nebo průmyslových zařízení.

Foto: Barbora Horešovská
Centrum InGarden zve na výstavu fotografií tajuplných městských zákoutí

Zajímají vás fotografie z nevšedních prostor, které mají v sobě kouzlo dávno zašlé krásy? Výstava, kterou pořádají dva autoři (Czech Urbex Foto a Next Urbex) společně s občanským sdružením InGarden by vám právě pohled na tyto fotografie měla umožnit.

Pro někoho je Urbex pouze špinavou a riskantní ztrátou času, pro jiné však představuje možnost nevšedního dobrodružství. Velký počet převážně mladých lidí v západních zemích se začíná této činnosti systematicky věnovat. Opuštěných a neprozkoumaných objektů stále přibývá a mají jedinečnou atmosféru.

Jak říká jeden z organizátorů výstavy Josef Horešovský: „Myslím si, že jsem nebyl sám, kdo jako malý kluk rád přelézal rezavé ploty starých fabrik a vychutnával si ten vzrušující pocit zakázaného. Už dávno nejsem malý kluk, ale z pořádné porce adrenalinu mám radost pořád.”

V dnešní době dobře reklamované, předplacené, masové zábavy, která zvesela proudí z překrásných nákupních galerií, může být Urbex alternativou pro lidi, kteří si své dobrodružství chtějí a umí obstarat sami.

Dovolujeme si proto pozvat od 13. března do 13. května do školicího centra InGarden v Praze 10 ke zhlédnutí uvedené výstavy. Pokud máte zájem, poznat osobně autory, zveme i na vernisáž, která proběhne 12. března od 19 hodin. V tom případě je nutná registrace na ingarden@ingarden.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků