Hlavní obsah
Vladimír Gončarov a Inna Davidenko při oživených prohlídkách zámku Duchcov Foto: Marian Hochel

Casanova na zámku Duchcov připravuje maškarní bál a bude se ženit

Věhlasný světoběžník a dobrodruh Giacomo Casanova, který v roce 1785 přijal nabídku hraběte Valdštejna a usadil se na duchcovském zámku, si bude vybírat svou nevěstu. Uspořádá navíc i maškarní bál. Staňte se i vy svědky této výjimečné události.

Vladimír Gončarov a Inna Davidenko při oživených prohlídkách zámku Duchcov Foto: Marian Hochel
Casanova na zámku Duchcov připravuje maškarní bál a bude se ženit

Letní oživené prohlídky zámku s Casanovou, kterého ztvární charismatický Petr Stolař z Divadla V Pytli, zpestří působivá operní a baletní vystoupení pod taktovkou tanečního mistra a choreografa Vladimíra Gončarova, držitele ceny Thálie a sólisty Severočeského divadla v Ústí nad Labem.

Zda se povede svůdného Benátčana oženit, přijďte se přesvědčit na vlastní oči. Prohlídky s Casanovou budou interaktivní, navíc dámy ve svatebních šatech budou mít na akci vstup zdarma.

Oživené prohlídky zámecké expozice s prvky opery a baletu se budou konat v sobotu 11. července v 13:30 a 15:00 hodin. Akce je nominována v anketě o akci roku na zámku Duchcov v roce 2015, hlasovat lze na webových stránkách www.zamek-duchcov.cz.

V srpnu se můžete těšit na Hradozámeckou noc. Ta letošní na zámku Duchcov se ponese ve znamení nečekaných odhalení. Kdo se skrývá za maskou? Mistr benátských karnevalů Casanova zve všechny zvědavce, malé i velké, na velkolepou zámeckou slavnost ve stylu maškarního bálu.

Valdštejnský sál a komnaty zámku zaplní tajuplné bytosti, nesmrtelní hrdinové i bájné krásky. Speciální interaktivní prohlídky a zbrusu nový zážitkový program připravuje správa zámku opět ve spolupráci s Petrem Stolařem z Divadla V Pytli a Vladimírem Gončarovem ze Severočeského divadla v Ústí nad Labem. Akci spolupořádá Kulturní centrum Duchcov.

Vstupte i vy do světa nespoutané fantazie bez hranic. Návštěvníci v maskách budou mít na akci vstup se slevou. Oživené prohlídky zámecké expozice s hudebně-tanečním programem se budou konat v sobotu 29. srpna od 19:00 hodin.

Zájemcům v obou případech se doporučuje rezervace vstupenek předem, rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději 30 minut před konáním příslušné prohlídky.

Po celou dobu letních prázdnin až do konce letošní sezóny zpestřuje zámecké komnaty zajímavá výstava. Expozice duchcovského zámku zdobí operní a baletní kostýmy zapůjčené z fundusu Severočeského divadla v Ústí nad Labem.

Divadelní kostýmy jsou volnými adaptacemi historizujících kostýmů, připomínajících panskou i služební oděvní kulturu od období renesance po období biedermeieru. Kostýmy zároveň připomínají divadelní tradici, která byla na duchcovském zámku podporována v 18. a 19. století původními majiteli z rodu Valdštejnů. Výstava kostýmů je v ceně vstupného na zámecké prohlídkové trasy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků