Hlavní obsah
Jana Šrejma Kačírková. Foto: Archiv Jany Šrejma Kačírkové

Carlson Hockey Games ozdobí hymny v podání sopranistky Jany Šrejma Kačírkové

Po čtyřech letech se do České republiky vrací nejprestižnější z turnajů evropské hokejové tour. Poslední prověrka evropských top týmů před mistrovstvím světa, se bude konat od 27. do 30. dubna v Českých Budějovicích za účasti celků Česka, Finska, Švédska a Ruska.

Jana Šrejma Kačírková. Foto: Archiv Jany Šrejma Kačírkové
Carlson Hockey Games ozdobí hymny v podání sopranistky Jany Šrejma Kačírkové

Státní hymny všech zúčastněných zemí zazní na ledě Budvar arény z úst skvělé sopranistky Jany Šrejma Kačírkové, sólistky opery Národního divadla v Brně. Už jen přítomnost oceňované pěvkyně, pravidelně účinkující na scénách Národního divadla v Praze, Národního divadla moravskoslezského i Slovenského národního divadla, dělá z Carlson Hockey Games 2017 mimořádnou událost.

V Českých Budějovicích je tato nová nastupující hvězda evropské operní scény doma a na turnaj se moc těší. Státní hymnu už zpívala při letošním play-off první hokejové ligy před zápasy HČ ČEZ Motor České Budějovice s Přerovem a Slavií. Hala ji ocenila bouřlivým potleskem. Stejně jako při zatím poslední mimořádné akci před Velikonocemi v Obecním domě v Praze, kde přednesla Stabat mater Antonína Dvořáka.

„Byly to dva krásné koncerty, po kterých nebral potlesk konce,“ vybavila si Jana Šrejma Kačírková. „Veřejná generálka i večerní koncert byly nabité. Lidé naše vystoupení opravdu ocenili, měli jsme z toho všichni nádherný pocit,“ doplnila populární pěvkyně.

Carlson Hockey Games 2017 se budou hrát ve třech dnech. Po čtvrtečním souboji Čechů s Finy od 18.30 hodin bude v pátek volno. Další utkání čtvrtečního programu Švédsko – Rusko se totiž uskuteční ve Švédsku. V sobotu od 13 hodin se představí Rusko proti Finsku. Od 17 hodin se bude hrát zápas Česká republika – Švédsko.

„Tady budu zpívat jen švédskou hymnu. Českou zazpívá Petr Kolář,“ podotkla Jana Šrejma Kačírková. Oba interprety večerního zápasu doprovodí na housle Pavel Šporcl. Úvod tedy bude patřit rodákům z Českých Budějovic. V neděli od 14.30 hodin se utkají Švédové s Finy a od 18.30 Češi s Ruskem. Opět vystoupí i úspěšná sopranistka.

Kromě hymny obou zemí před každým zápasem se před utkáním s Finskem publikum minutou ticha pokloní památce nedávno zesnulého Gustava Bubníka, který se dostal do hokejové síně slávy v Česku i ve Finsku. Utkání Čechů se Švédy bude vzpomínkou na 70 let starý titul mistrů světa pro Československo. Tehdy v roce 1947 byli největším soupeřem československých hokejistů právě Švédové. V Budvar aréně nastoupí Češi na první třetinu v retro dresech. Nebudou to ovšem ledajaké repliky, ale skutečně pletené svetry, které se v té době při hokeji nosily.

Jana Šrejma Kačírková, rodačka z Českých Budějovic, prožila dětství v nedalekém Vidově. Po gymnáziu absolvovala pražskou konzervatoř pod vedením slavné sopranistky Libuše Domanínské. Dnes působí na všech předních scénách v Čechách a na Moravě.

Ve Slovenském národním divadle nastudovala Donnu Annu v opeře Don Giovanni Wolfganga Amadea Mozarta. V Národním divadle v Praze působí mimo jiné v roli Zuzanky v Mozartově Figarově svatbě. Představila se i s populárním argentinským tenorem José Curou, s nímž vystoupila na mezinárodním hudebním festivalu v Českém Krumlově. Příjemný soprán i vrozené herecké nadání řadí Janu Šrejma Kačírkovou mezi přední evropské sopranistky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků