Hlavní obsah
Projekt Bubny do škol má rozhodně smysl Foto: Archiv projektu Bubny do škol

Bubeník Tokhi bojuje proti šikaně. Letos poprvé pod záštitou Police ČR

Projekt Bubny do škol byl zahájen před dvanácti lety, ale letos poprvé 18. února vyjíždí do Hradce Králové se značkou osvědčeného a potřebného projektu. Policie ČR si ho vybrala především proto, že komplexně apeluje na vzájemnou interakci mezi dětmi a vede je k tomu, aby se nebály vyjádřit a prosadit.

Projekt Bubny do škol má rozhodně smysl Foto: Archiv projektu Bubny do škol
Bubeník Tokhi bojuje proti šikaně. Letos poprvé pod záštitou Police ČR

Tokhi, autor projektu Bubny do škol, je všestranný a talentovaný hudebník. Působí pěknou řádku let jako facilitátor skupinového bubnování. Vyučuje také hru na perkuse a improvizaci, skládá, píše texty, a hlavně pořádá workshopy pro školy, které se těší velké oblibě nejen díky atmosféře, která na show vládne, ale hlavně díky jeho poslání.

Jde především o vyvolání interakce zábavnou show, která vede k uvolnění napětí dětí a působí jako účinný nástroj prevence proti šikaně. Posiluje totiž vzájemnou komunikaci mezi dětmi, která bohužel vlivem sociálních sítí a absencí reálných autorit velmi ochabuje.

Zájem o Bubny do škol je opravdu velký a svědčí o tom i fakt, že v loňském roce se s projektem spojila Policie ČR v rámci edukativní tour k pomněnkovému dni, který má veřejnosti připomenout Mezinárodní den pohřešovaných dětí, jeden z nejsmutnějších celosvětových svátků.

Program je sestaven tak, aby se děti naučily pracovat samy se sebou a snadněji si vytvořily vazby se spolužáky. Díky tomu si pak mohou uvědomit, že nikdy nejsou na řešení problémů samy.

Edukativní tour je vždy velmi úspěšná a bude pokračovat i v letošním roce. Nad projektem Bubny do škol převzal záštitu policejní prezident Jan Švejdar.

„Minulý rok jsme tento projekt spojili s Policií ČR a odjeli jsme tour, jako prevenci proti útěkům z domova a ztraceným dětem obecně. Další intenzivní spolupráce se chystá a já mám obrovskou radost, že opět máme důvěru z nejvyšších míst Policie ČR, která od roku 2020 převzala záštitu nad celým projektem - pro nás je to veliké vyznamenání,“ komentuje udělení záštity Tokhi.

S Bubny do škol vyráží Tokhi a jeho tým po celé České republice už dvanáct let a za tu dobu za sebou mají stovky vystoupení na základních školách. Projektem prošly tisíce dětí. I když hudebníci nemají ambici suplovat hudební výchovu, bývá často takto mylně chápán. Bubny a trubky jsou prostředkem k tomu, aby si děti užily kolektivní činnost a všechny pochopily, že je jsou stejně důležité. Žáci a mnohdy i jejich učitelé za podpory zkušeného lektora vytvoří během jedné hodiny funkční hudební těleso.

„Bubny do škol je především interaktivní zábavná show, která vede k uvolnění napětí. Tento speciální workshop je prevencí proti šikaně, je to nová forma vzdělávání. Vyučujeme prostřednictvím rytmů a nástrojů komunikaci a jde o to, aby se děti vnímaly, poslouchaly a respektovaly navzájem. Posiluje totiž vzájemnou komunikaci mezi dětmi, která bohužel vlivem sociálních sítí a absencí a neuznáváním autorit velmi ochabuje,“ vysvětluje poslání svého projektu Tokhi

Vypadá to, že záštita Policie ČR nad projektem Bubny do škol není jediný společný počin pro letošní rok. V oblasti prevence šikany připravuje Tokhi ve spolupráci s Policií ČR ještě další zajímavé aktivity, které představí v nejbližší době.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků