Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Vlastimil Langer, PhDr.

Bratři v maskách Santa Clause ukradli pokladnu, bylo v ní sto tisíc

Pokladnu s téměř sto tisíci korunami ukradli dva bratři v maskách Santa Clause v neděli 30. dubna při pálení čarodějnic v jedné obci na Zlínsku.

Ilustrační foto Foto: Vlastimil Langer, PhDr.
Bratři v maskách Santa Clause ukradli pokladnu, bylo v ní sto tisíc

„Při útěku stříleli na pořadatele, kteří je pronásledovali, nakonec skončili v rukou policie,“ informovala ve středu 3. května policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Dvacetiletý muž z Kroměříže a jeho o tři roky starší bratr se rozhodli zlepšit svou finanční situaci nekalým způsobem. Napadlo je, že by mohli navštívit tradiční akci pálení čarodějnic v obci na Zlínsku a ukrást tržbu. Přípravu rozhodně nepodcenili.

„Aby nebyli příliš nápadní, vzali si s sebou čepice a masky Santa Clause. Byli připravení také na to, že by je mohl někdo pronásledovat, proto se vyzbrojili slznými plyny a plynovými pistolemi. A do třetice ze svého vozidla BMW odstranili zadní registrační značku pro snazší únik. Akce mohla začít. Mladší z bratrů si nasadil masku, vyběhl z lesa, u vstupu ukradl pokladnu s tržbou a utíkal zpět do lesa, kde na něj čekal sourozenec,“ popsala událost policejní mluvčí.

Vzhledem k tomu, že za lupičem běželi hned tři pořadatelé, bratři podle policistky neváhali a stříleli za sebe plynovými pistolemi ve snaze pronásledovatele zastrašit. I přes důkladně promyšlený plán se však mladíkům nepodařilo ostraze uniknout. Zadrželi je těsně před jejich vozem. V ukradené pokladně bylo téměř sto tisíc korun.

„Přivolaní policisté oba muže zadrželi a odvezli do policejní cely. Z policejní budovy odcházeli se sdělením podezření za trestný čin krádež. V případě odsouzení hrozí oběma mladíkům trest odnětí svobody až na pět let. Těžko říct, jaký trest je čekal doma od jejich otce,“ uzavřela Monika Kozumplíková. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků