Hlavní obsah
Foto: Pavel Čempěl

Bohumínští plavci získali už počtvrté dvojité vítězství

Hned dvě první místa si ve středu 2. října vyplavali v Bohumíně v celorepublikové soutěži Plave celé město. Bohumínským se opět podařilo obhájit jak celorepublikové vítězství v účasti, tak první pozici ve své kategorii – město do 50 tisíc obyvatel.

Foto: Pavel Čempěl
Bohumínští plavci získali už počtvrté dvojité vítězství

Ve středu se do soutěže zapojilo ve zdejším aquacentru 943 lidí, kteří svými výkony získali Bohumínu 10 111 bodů. Bohumín, v němž žije přes 22 tisíc lidí, tak porazil mnohonásobně větší města, třeba sousední Orlovou či Karvinou.

"Máme z vítězství obrovskou radost, těší nás, že jsme obhájili vítězství a dokonce jsme v počtu bodů překročili magickou hranici deseti tisíc bodů. To se nám v minulosti ještě nikdy nepodařilo. Do budoucna bychom chtěli pokořit i tisícovou hranici v počtu lidí, kteří si přijdou zaplavat. Děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili a podpořili nás," řekl za pořadatele vedoucí aquacentra Jaromír Voráč s tím, že dohromady přišlo hájit barvy Bohumína 542 mužů a 398 žen.

Nejrychlejší ze všech plavců byl 16letý Šimon Vícha z Bohumína, který uplaval povinnou stometrovou vzdálenost v čase 1:03 minuty. Pokořil tak svého trenéra z plaveckého oddílu a ředitele ZŠ v ulici Čs. armády v Bohumíně 32letého Adriana Kudera, který byl o pouhých dvacet setin pomalejší a v soutěži už několik let držel pozici nejlepšího plavce.

Mezi ženami měla nejlepší čas 15letá bohumínská studentka Kateřina Skudříková. Ta zvládla 100 metrů za 1 minutu a 8 vteřin. Vůbec nejstarším plavcem se stal opět 78letý Pavel Tesařík z Bohumína, který překonal 100 metrů za 7 minut a 10 sekund. Nejstarší plavkyní soutěže byla 82letá Božena Habramová z Bohumína s časem 4 minuty a 4 vteřiny. Nejmladšími účastníky se stali sedmiletí Bohumíňáčci – Nikol Blokšová (5:03 minuty) a Vojtěch Tomáš (3:40 minuty).

"Předpokládal jsem, že v počtu účastníků vyhrajeme, protože Bohumíňáci se umí nadchnout a spojit síly. A jsem moc rád, že jsme vyhráli i na body. Od doby, co máme vlastní bazén je jasné, že Bohumíňák se neutopí! Také jsem velmi pyšný na svého syna, který byl z té necelé tisícovky lidí, která přišla plavat, tím nejrychlejším plavcem," řekl starosta Bohumína Petr Vícha, který povinnou "stovku" uplaval v čase 1:56 minuty.

Každý ze soutěžících obdržel diplom a dospělí i jednorázový volný vstup do aquacentra v Bohumíně. Ocenění nejlepších plavců a také nejstarších a nejmladších účastníků proběhne příští týden v přístavbě bohumínského zimního stadionu naproti aquacentra.

Ve své kategorii porazil letos Bohumín další tři města – Orlovou (6148 bodů, 668 lidí), Chrudim (4999 bodů, 370 lidí) a Vsetín (4095 bodů, 280 lidí). Celkem se do 22. ročníku soutěže zapojilo 18 měst z celé České republiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků