Hlavní obsah
Bohumínský florbalový potěr. Foto: Igor Bruzl

Bohumínský florbalový potěr míří na Kozubovou

Od středy 28. srpna do neděle 1. září bude Horský hotel Kozubová dočasným domovem mladých florbalistů 1. SC Bohumín ´98. Třicet nadšených sportovců tam vyrazí za dohledu kvarteta trenérů a trojice rodičů nabírat fyzickou kondici nejen florbalem.

Bohumínský florbalový potěr. Foto: Igor Bruzl
Bohumínský florbalový potěr míří na Kozubovou

„V zimě jsme šli do prvního experimentu, kdy jsme s týmem elévů absolvovali herní kemp v Bystřici. Osvědčil se, a tak vedle této kategorie teď v létě přibereme i zájemce z řad týmů přípravky nebo mladších a starších žáků. Budeme mít tedy sebou děti od osmi do čtrnácti let,“ uvedl mládežnický trenér 1. SC Bohumín´98 Jiří Habram.

Místo konání nevybral klub náhodou. „Tamní zrekonstruovaný hotel se zaměřuje hlavně na pobyty dětí, personál je na jejich přítomnost zvyklý. Velkou výhodou je, že jsme si termín pro pobyt rezervovali brzy, a tak naše výprava, jež bude čítat s krátkodobými hosty přes čtyřicet lidí, bude v hotelu sama. Usnadní to tréninky i péči o naše svěřence,“ řekl Jiří Habram.

Děti se budou na svěžím vzduchu věnovat florbalu, dalším míčovým hrám, ale dojde i na intervalový trénink tabata, který s nimi absolvuje zkušený lektor, anebo na zlepšení kondice pod vedením kouče házené Jaroslava Kalouse. „Chceme, aby děti formou her získaly další sportovní návyky, trošičku se budeme věnovat i florbalové teorii,“ řekl kouč.

Soustředění mládeže pořádá bohumínský florbalový klub poprvé. Souvisí to s tím, že od minulé sezóny začali Bohumíňáci pracovat s dětmi jinak. „Klub se začal budovat odspodu a v této sezoně budeme mít po dlouhých letech zastoupení ve všech čtyřech kategoriích od přípravky po starší žáky. V klubu jsme se shodli, že jen tak jsme schopni posunout florbal ve městě zase na lepší úroveň, jak tomu bylo zvykem v minulosti,“ dodal trenér Jiří Habram.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků