Hlavní obsah
Kamenné kino v centru Bohumína se na prázdniny uzavřelo. Začaly v něm práce na odhlučnění vzduchotechniky. Foto: Pavel Čempěl

Bohumínský biograf dostane novou vzduchotechniku, výměna právě začala

V kamenném kině v centru Bohumína právě odstartovala rekonstrukce za více než 1,5 milionu korun. Téměř celé prázdniny budou řemeslníci pracovat na odhlučnění tamní vzduchotechniky. Moderní projektor se proto na prázdniny přesunul do letního kina ve zdejším parku Petra Bezruče.

Kamenné kino v centru Bohumína se na prázdniny uzavřelo. Začaly v něm práce na odhlučnění vzduchotechniky. Foto: Pavel Čempěl
Bohumínský biograf dostane novou vzduchotechniku, výměna právě začala

Pod širým nebem tak bude k vidění nejen lepší obraz, ale i aktuální filmové premiéry z online databáze. Do kamenného kina se moderní technika vrátí na konci srpna. S promítáním se počítá zase od září.

„Díky rekonstrukci budeme moci klimatizaci v sále lépe využívat. Teď ji můžeme pouštět při filmových promítáních a divadelních představeních pouze na poloviční výkon. Pak už způsobuje takový hluk, že ruší jak diváky, tak herce. Poloviční výkon ovšem nestačí na vyvětrání sálu a udržení tepelné pohody. Čím víc diváků, vystupujících a divadelních světel, tím větší je v sále horko a my ho nemůžeme nijak regulovat. Problémy by mělo odstranit odhlučnění vzduchotechniky,“ uvedl ředitel městské kulturní agentury K3 Bohumín Karel Balcar.

Před pár dny přišel klasický biograf o plátno i projektor, ten se přestěhoval do letního kina. Stavební práce se v prvních dvou týdnech dotknou prostoru mezi střechou a stropem. Tam se budou umisťovat nové rozvody, které by měly zajistit snížení hluku z proudění vzduchu. „Nejvíce se odborníci potrápili s vedením vzduchotechniky. Museli vymyslet řešení, kdy mezi trubkami nebude vznikat ozvěna, dojde ke ztišení hluku a zároveň se splní protipožární předpisy,“ doplnil Balcar.

Ve druhé půlce července vyroste uvnitř kinosálu lešení, a to nejen v místech, kde sedává publikum, ale také na pódiu. Do snížených podhledů pod strop se pak z lešení budou umisťovat nové průduchy, tzv. animostaty. Kvůli tomu se v sále sníží podhledy. Stavební práce budou v biografu probíhat do srpna. Poté by se měla moderní technika stěhovat zpět do kamenného kina. V letňáku se pak už bude promítat zase jen přes klasický projektor.

Kamenný biograf díky plnohodnotné a tiché vzduchotechnice nabídne divákům větší komfort. „Při plném výkonu budeme moci vzduchotechniku lépe využívat. Konečně budeme schopni regulovat teplotu v sále. Díky odhlučnění klesne hluk z klimatizace natolik, že i když pojede na plný výkon, tak nebude tak rušivý, a v sále už nebude nedýchatelno a horko,“ uzavřel ředitel K3 Bohumín Karel Balcar.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků