Hlavní obsah
Městská nemocnice v Bohumíně. Foto: Pavel Čempěl

Bohumínská nemocnice je připravena starat se o nakažené koronavirem

Bohumínská městská nemocnice ukončila v souvislosti s koronavirem první fázi krizového plánu, na které se pracovalo intenzivně od začátku týdne. V této chvíli už je připravena přijmout pacienty, u nichž by se objevila nákaza koronavirem.

Městská nemocnice v Bohumíně. Foto: Pavel Čempěl
Bohumínská nemocnice je připravena starat se o nakažené koronavirem

„Stávající jednotka intenzivní péče (JIP) bude zcela uvolněna a připravena pro případný příjem nakažených pacientů, kteří budou vyžadovat intenzivní péči. V té souvislosti zřídíme druhou improvizovanou JIP pro pacienty s jinými vážnými onemocněními,“ uvedl ředitel Bohumínské městské nemocnice Svatopluk Němeček.

V další etapě krizového plánu je nemocniční tým nachystán přeměnit ještě další lůžkovou jednotku, vybavenou centrálními rozvody kyslíku, na místo s lůžky pro postižené koronavirovou nákazou. „Samozřejmě ale i nadále budeme poskytovat běžnou akutní lůžkovou i ambulantní péči všem, kteří ji budou potřebovat,“ upřesnil Němeček.

Lékaři, zdravotníci a zaměstnanci nemocnice jsou v plné pohotovosti. „Věříme, že ve čtvrtek obdržíme další dodávku nezbytných ochranných pomůcek z Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, jak jsme dostali přislíbeno,“ dodal ředitel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků