Hlavní obsah
Mezi deseti zasíťovanými parcelami vznikne nová komunikace. Bohumínští zastupitelé jí v předstihu dali jméno Slunečná. Foto: Město Bohumín

Bohumín začal se zasíťováním pozemků pro výstavbu rodinných domů

Deset zasíťovaných parcel pro výstavbu rodinných domů nabídne k prodeji ještě letos na podzim město Bohumín. Na zelené louce by tak v městské části Záblatí, která je pro svou polohu vyhledávanou lokalitou, mělo v průběhu několika let vyrůst až deset nových rodinných domů.

Mezi deseti zasíťovanými parcelami vznikne nová komunikace. Bohumínští zastupitelé jí v předstihu dali jméno Slunečná. Foto: Město Bohumín
Bohumín začal se zasíťováním pozemků pro výstavbu rodinných domů

Město už začalo s přípravou lokality pro novou zástavbu. Zasíťování lokality, výstavba nové komunikace, kanalizace i veřejného osvětlení přijde radnici na téměř osm miliónů korun.

„Plochu jsme rozdělili na deset stavebních parcel, každá má přes 1000 metrů čtverečních. Všechny parcely budou mít možnost napojit se na veškeré inženýrské sítě v hranici pozemku a budou přístupné z nově vybudované zpevněné komunikace,“ uvedla Jana Holeszová z majetkového odboru městského úřadu.

Lokalita pro novou zástavbu se nachází mezi ulicemi Rychvaldská a Anenská. Mezi budoucími domky vznikne nová ulice, pro kterou už bohumínští zastupitelé v předstihu schválili jméno Slunečná. V blízkosti budoucí zástavby se nachází základní i mateřská škola, fotbalové hřiště, dětský koutek, restaurace, obchod, pošta i autobusové zastávky. Lokalita má výbornou dostupnost jak do centra Bohumína, tak do sousedního Rychvaldu i blízké Ostravy.

Město začne pozemky nabízet k prodeji už letos na podzim, a to formou licitace (dražby). Nejmenší z nich má 1036 metrů čtverečních, největší pak 1262 metrů čtverečních. Vyvolávací cena za metr čtvereční bude 595 korun včetně DPH.

Původně šlo o církevní zemědělské pozemky, které město v roce 2010 odkoupilo od římskokatolické farnosti v Rychvaldě za 4 milióny korun. Polovinu z této částky přitom město po dohodě s církví věnovalo na opravu sakrálních památek v Bohumíně a okolí. Radnice nejprve nabízela plochu k zasíťování soukromým investorům, nikdo však o ni neměl zájem, a tak se do realizace nakonec pustila sama. Do Bohumína tak chce přilákat nové obyvatele.

„Slibujeme si od toho, že v Bohumíně najde nový domov a bydlení deset rodin. Navíc napojíme na kanalizaci další tři sousedící parcely. Na investici sice nechceme vydělat, ale pečlivě si hlídáme, aby pro nás nebyla prodělečná. Rozlišujeme proto výdaje na veřejné služby, které běžně realizujeme v jiných částech města, a výdaje, které se vztahují přímo k dané parcele,“ řekl místostarosta Bohumína Lumír Macura.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků