Hlavní obsah
Na akci proběhla také soutěž v držení krýglu Foto: Město Bohumín

Bohumín přebral rekord Plzni, pivní slavnosti nabídly 92 druhů čepovaného piva

Šestý ročník pivních slavností v Bohumíně překonal český rekord. Bohumínu se tak podařil už osmý zápis do České knihy rekordů. V areálu Hobbyparku se totiž čepovalo 92 druhů piva. Takový počet neměl zatím obdoby na podobných slavnostech v celé České republice.

Na akci proběhla také soutěž v držení krýglu Foto: Město Bohumín
Bohumín přebral rekord Plzni, pivní slavnosti nabídly 92 druhů čepovaného piva

"Dosavadní rekord, 83 druhů čepovaných piv, držela od roku 2009 Plzeň. Bohumín ji teď překonal. Napočítali jsme 92 druhů čepových piv a Bohumín se tak stává držitelem nového českého rekordu," uvedla Hana Zelová z pelhřimovské Agentury Dobrý den.

Lidé mohli na čepu ochutnat piva nejen známých velkých pivovarů, ale i malých domácích. Odtud pochází například i bohumínské pivo Skřečoňský žabák. K mání byl například i vratimovský Brabčák nebo telčský Zachariáš. Kromě nich mohli lidé vyzkoušet ovocná či ochucená piva, stejně tak kvasnicová, pšeničná, ležáky, polotmavá i světlá, anebo různé speciály.

"Jsme moc rádi, že se našemu malému Bohumínu podařilo překonat takové město piva, jakým je Plzeň. Na naše pivní slavnosti dorazili nejen Bohumíňáci, ale také lidé z okolních měst, z Polska a dokonce i ze Slovenska," uvedl Karel Balcar, ředitel pořádající městské agentury K3.

Na akci nechyběl ani bohatý program

V doprovodném programu dospělí soutěžili v držení krýglu a pití piva na čas anebo ve vědomostech z pivovarnictví. O hudební doprovod se letos postaralo hned pět kapel. Havířovská EKG Band, ostravská Acoustica, zlatý slavík Dalibor Janda, ze Znojma dorazili Kiss revival a o závěrečnou tečku se postaral bohumínský Grog. Organizátoři letos zaznamenali více než čtyřtisícovou návštěvnost.

Bohumín je momentálně držitelem osmi českých rekordů. První získal v roce 2006, kdy zhruba dva tisíce Bohumíňáků ukotrmelcovalo během 11 hodin neuvěřitelných 100 kilometrů a 47 metrů. Druhý rekord se podařilo Bohumínu získat v roce 2008, kdy se na náměstí T. G. Masaryka sešlo 692 lidí s knihou v ruce. Třetí rekord Bohumíňáci vybojovali v roce 2009 díky neuvěřitelným 1 444 plyšákům na náměstí.

Čtvrtý rekord získali Bohumínští v roce 2010, když se na náměstí sešlo 309 lidí se solí. Pátý a šestý rekord si Bohumín připsal v roce 2011. A to v červenci za náměstí Sv. Floriána, které se stalo svou rozlohou 56 m² nejmenším náměstí v České republice. Šestý rekord získal v říjnu za 326 lidí s novinami na náměstí. Sedmý rekord vybojovali Bohumíňáci v roce 2012, kdy na náměstí přišlo 254 lidí se vstupenkou z kulturní akce. K sedmi rekordům tak letos přibyl nově i ten pivní. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků