Hlavní obsah
Foto: Lucie Kolková

Bohumín je nově také na Instagramu

Město Bohumín pokračuje v rozšiřování komunikačních kanálů. Zřídilo si svůj oficiální instagramový účet, na němž lidé najdou fotky a videa z kulturních a sportovních akcí i důležitých událostí. Účet jde najít jednoduše, do vyhledavače této sociální sítě stačí zadat mestobohumin.

Foto: Lucie Kolková
Bohumín je nově také na Instagramu

Instagram je volně dostupná aplikace pro chytré telefony. Lze ji zdarma stáhnout jak pro Android, tak pro iOS. Předností Instagramu je způsob popisu fotek a videí a jejich následné lehké vyhledávání pomocí tzv. hashtagů neboli štítků (například #bohumin). Instagram je velmi jednoduchá a pozitivní síť a je určena pro ty, kteří preferují rychlý přístup k fotkám a videím bez dlouhých textů.

„Rozhodli jsme se rozšířit portfolio našich elektronických komunikačních kanálů, jejichž prostřednictvím informujeme veřejnost. K webu, Facebooku a službě E-info teď přibyl Instagram. Přestože jde o jednu z nejmladších sociálních sítí, která existuje teprve od roku 2010, má ve světě už téměř miliardu uživatelů. A každým dnem tento počet rapidně roste. Proto se na tento trend snažíme reagovat,“ vysvětlil místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

Oproti Facebooku, na kterém je město už od roku 2010, není Instagram primárně určen pro komunikaci mezi lidmi, ale především pro hromadné sdílení zážitků v podobě fotek či videí. „Je to další cesta, jak oslovit veřejnost a propagovat naše akce, projekty a další události. Vzhledem k tomu, že ji využívají především mladí lidé, můžeme pomocí Instagramu oslovit věkovou skupinu, kterou nezajímají tradiční média v podobě novin nebo televize,“ dodal Bruzl.

Bohumíňáci mají k dispozici širokou škálu možností, jak být informováni o aktuálním dění ve městě. Dvakrát do měsíce vychází šestnáctistránkové městské noviny, které si mohou vyzvednout ve stojanech na 35 veřejně přístupných místech. Každý týden vysílá nové zpravodajství a reportáže místní televize, prostřednictvím mailu mohou dostávat novinky do své schránky prakticky denně. Na Facebooku má město téměř 4 tisíce fanoušků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků