Hlavní obsah
Mikro Makro. Copyright by Martin Hůle Foto: Martin Hůle

Bohnický fotomaratón nabídl tucet soutěžních témat

V sobotu 16. června se konal 1. Bohnický fotomaratón - navazuje na předešlé fotomaratóny, které se uskutečnily v letech 2005 až 2008 na pražském Staroměstském náměstí.

Mikro Makro. Copyright by Martin Hůle Foto: Martin Hůle
Bohnický fotomaratón nabídl tucet soutěžních témat

V areálu Psychiatrické léčebny v Bohnicích, kde byl start fotomaratónu, se v pravé poledne sešlo okolo 120 amatérských fotografů. Byly mezi nimi i "fotoděti", soutěžilo se totiž ve dvou kategoriích: Dospělí a Do 15 let.

Výtěžek z registračního poplatku a dražby vítězných fotografií půjde na pomoc lidem s duševním onemocněním. Po vyřízení registrace, která se mohla zařídit přes internet, nebo přímo na místě, bylo ve 12 hodin vyhlášeno 12 soutěžních témat.

Soutěžní témata:
1. Tvář ulice
2. Pražák
3. Magnet
4. Mikro Makro
5. Krize?
6. Hračka
7. Zdání klame
8. Přátelé 
9. Blázinec
10. Líbí se mi
11. Vrtoch
12. Jsem nej

Poté se všichni rozutekli po Praze, 13 výsledných fotek (první foto bylo registrační číslo) museli soutěžící odevzdat v areálu Psychiatrické léčebny do 18 hodin. Témata byla zajímavá, ale nebyla vůbec jednoduchá. Protože bylo krásně, chvílemi až moc krásně, autor těchto řádků hledal inspiraci v trojské Botanické zahradě.

Vyhodnocení fotografii se bude konat v rámci festivalu Babí Léto, který se také koná v areálu Bohnické psychiatrické léčebny 15. září. Všichni věříme, že v příštích letech budou fotomaratóny pokračovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků