Hlavní obsah

Bílá paní se vrací do mníšeckého zámku

V sobotu 25. ledna jsou na programu zámku Mníšku pod Brdy kostýmované prohlídky pro děti. Přes den potkají ledovou královnu Elsu, na Podvečerní prohlídce bílou paní a anděla připomínající památku někdejšího stavitele zámku.

Bílá paní se vrací do mníšeckého zámku

Slavnostní jídelny, zdobenou kapli, společenské salónky, knihovnu, pracovnu či přípravnu jídel, to vše si prohlédnou návštěvníci zámku, když se v sobotu 25. ledna účastní prohlídek pro rodiny s dětmi.

Během dne mohou zavítat na prohlídku Olaf a královna Elsa v zámeckých komnatách. Elsu i děti přivítá na zámku mníšecká paní hraběnka, která prozradí, kam vodí své návštěvy na kafíčko, kde se konají plesy, jak zvoní na služebnou nebo kde se dříve jedlo, pilo a hodovalo. Else se ale opět zatoulal její pohádkový kamarád Olaf, zřejmě si s dětmi hraje na schovávanou. Pomohou ho vypátrat?

V 16 hodin je pro rodiny s dětmi také připravena Podvečerní prohlídka s andělem a bílou paní. Anděl se představí v barokní kapličce, kterou nechal překrásně vyzdobit někdejší stavitel zámku, jenž právě dostal příjmení Anděl. Jmenoval se Servác Engel a na rytíře byl povýšen, když pomáhal při obraně Prahy proti cizímu vojsku. V sobotu má anděl na zámku pro děti připraveno překvapení. Také je povýší na šlechtice a budou z nich rytíři a princezny.

Poté čeká návštěvníky setkání s bílou paní. Na Mníšku nechodí po cimbuří, ale prochází se chodbami, kde nefouká a nezhasne jí svíčka. Na závěr prohlídek se návštěvníci seznámí se šlechtickou módou minulých staletí. Jak dlouhé škorně si obouvali pánové v době gotické? Kterými zvláštními předměty si zdobily účesy dámy v rokoku? A proč s sebou nosil známý francouzský panovník drbátko?

Otevřena bude v sobotu také výtvarná dílna a po celý víkend klasické prohlídky na dvou okruzích. Dětské prohlídky je nutné rezervovat.

Další informace na https://www.zamek-mnisek.cz/cs/prohlidky-pro-deti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků