Hlavní obsah
Finále 2. ligy družstev ve šprtci Foto: Adam Čech

BHL Žďár nad Sázavou slaví mistrovský titul ve stolním hokeji

Vítěz základní části 2. ligy družstev ve stolním hokeji - šprtci BHL Žďár nad Sázavou přivítal v sobotu 16. listopadu v Sokolovně ve Žďáru nad Sázavou týmy Břeclavi, Stochova, Dobré a Bohunic. Setkalo se zde tedy pět nejlepších týmů po základní části soutěže.

Finále 2. ligy družstev ve šprtci Foto: Adam Čech
BHL Žďár nad Sázavou slaví mistrovský titul ve stolním hokeji

Hned v prvním kole čekal hráče Žďáru nad Sázavou souboj s dvojnásobným obhájcem titulu Sokolem Stochov, jehož hráči chtěli zaútočit na zlatý hattrick. Ve všech směrech vyrovnané utkání skončilo remízou 2:2. Nicméně výhodu v případě rovnosti bodů získali hráči Stochova díky vyššímu počtu vstřelených branek.

Ve druhém kole tým BHL Žďár nad Sázavou narazil na tým THE Orel Bohunice. Opět se zrodila remíza 3:3 a opět s výhodou skóre pro soupeře v případě rovnosti bodů. Jak uvedl kapitán týmu, Martin Bednář, po této sérii zápasů bylo jasné, že umístění ve finále nebudou mít hráči Žďáru ve vlastních rukách a budou muset spoléhat na zaváhání soupeřů z Bohunic a Stochova.

Ve třetím kole se Žďár utkal s týmem BHC Dobré. Tým BHC Dobrá ve finále překvapivě tápal a do utkání se Žďárem nezískal ani bod. Průběh zápasů tomu však neodpovídal, protože se soupeřem ze Stochova ve druhém kole odehráli vyrovnané utkáni, které jen těsně ztratili poměrem 3:4. V zápase s Dobrou se však už naplno rozehrály opory žďárského týmu, což pro Dobrou znamenalo další porážku, tentokrát 3:6.

V paralelně hraném zápase hráči THE Orel Bohunice porazili Stochov 5:1 a tím se plamínek naděje Žďáru, který v dosavadním průběhu turnaje ztratil pouze 2 body za dvě remízy, rozhořel poněkud výrazněji. V tomto okamžiku měli mistrovský titul Žďáru ve svých rukách hráči BHC Dobrá. Jak řekl Bednář „museli jsme spoléhat na pomoc Dobré v zápase s Bohunicemi v posledním kole a to samozřejmě za předpokladu, že zvládneme naše zápasy s hráči Gunners Břeclav“.

Závěrečné kolo ovládly emoce hráčů naplno. V závěrečných minutách sice vše vypadalo nadějně, protože těsně před koncem vedli hráči Dobré proti Bohunicím 3:2 na zápasy. Tým Žďáru si pro změnu přinesl do poslední směny s Gunners náskok dvou výher. Zanedlouho však bylo virtuálně srovnáno, neboť Ludvík i Kučera se svými soupeři z týmu Břeclavi prohrávali. Jak uvedl Petr Kozák, jeden z hráčů BHL Žďár nad Sázavou, „misky vah na naši stranu naštěstí opět převážil kapitán Martin Bednář, když se ujal vedení ve svém utkání s L. Fedičem“.

V průběhu třetí třetiny Ludvík ještě dokázal vyrovnat, a když kapitánovi Žďáru zachytal v poslední vteřině utkání brankář, mohli hráči Žďáru nad Sázavou začít po výhře 4:2 slavit. To díky výsledku paralelně hraného zápasu, ve kterém se hráčům z Bohunic již nepodařilo vyrovnat. Bohunice tak obsadily konečné druhé místo. Bronz získali obhájci loňského titulu ze Stochova.

Sen hráčů BHL Žďár nad Sázavou se stal skutečností. Poprvé v historii klubu BHL Žďár nad Sázavou zvítězil ve finále druhé ligy družstev ve stolním hokeji – šprtci. Vítězství je o to cennější, neboť se tomu stalo v domácím prostředí.

„Za tým BHL Žďár nad Sázavou bychom chtěli poděkovat městu Žďáru nad Sázavou, které naši činnost podporuje ze svých grantů, a samozřejmě chceme poděkovat také všem našim podporovatelům doma i mezi veřejností,” doplnil kapitán týmu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků