Hlavní obsah
Beskydy jsou rájem cyklistů Foto: www.beskydyportal.cz

Beskydy letos lákají na elektrokola, pivní stezku, vylepšenou lanovku i na nebeskou procházku

Turistická oblast Beskydy – Valašsko se letos v létě stane rájem pro turisty, cyklisty a pro všechny, kteří mají rádi dovolenou v přírodě a pohodový relax.

Beskydy jsou rájem cyklistů Foto: www.beskydyportal.cz
Beskydy letos lákají na elektrokola, pivní stezku, vylepšenou lanovku i na nebeskou procházku

Přilákat je má už téměř 1100 kilometrů cyklostezek rozdělených do bezmála čtyř desítek značených tras, vylepšená lanovka na Pustevny s novou stanicí či pěší stezka nad zemí nazvaná Beskydské nebe. Novinkou je i Pivní stezka Beskydami vedoucí přes 14 pivovarů a minipivovarů, které nabízí na 80 druhů zlatavého moku, exkurze ve výrobě i gastronomické zážitky. 

„Pokud si lidé zadají web beskydyportal nebo nově i beskydynakole, najdou škálu programových balíčků, tipů na výlety, námětů pro relaxační pobyty i adrenalinové sporty,“ říká Monika Konvičná, ředitelka Destinačního managementu Beskydy – Valašsko.

Oblast nabízí v informačních centrech mimo jiné také tzv. Beskydy Card, kartu se slevami na 100 druhů služeb – od ubytování a welness, přes golf až po kurzy paraglidingu, projížďky v kočáře se starokladrubskými vraníky nebo vstup do největšího včelařského areálu v ČR.

Kdo se do Beskyd vydá s kolem, může si objednat i průvodce, který mu podle přání a kondice vybere cyklotůru po vlídných kopečcích, nebo i po drsnější krajině Beskyd. Nejnižší bod cyklostezek je jen 225 metrů nad mořem u aquaparku Olešná, ten nejvyšší pak ve výšce 1315 pod Lysou horou. Navíc se letos rozšířila nabídka elektrokol k zapůjčení a dobíjecí stanice jsou už na více než 14 místech v Beskydech.

Pěší turisty a výletníky letos čeká významné zkvalitnění služeb lanové dráhy na Pustevny, odkud vede frekventovaná turistická trasa kolem známé sochy pohanského boha Radegasta na Radhošť. Místo skoro 80 let staré, nevyhovující horní stanice lanovky se na Pustevnách během prázdnin otevře nová budova s půjčovnou koloběžek, restaurací, obchůdkem se suvenýry a moderními toaletami.

Rodiny s dětmi potěší nová naučná stezka Beskydské nebe, která začíná ve Skokanském areálu Jiřího Rašky ve Frenštátě pod Radhoštěm a je dlouhá 3,5 kilometru. Součástí stezky je téměř stometrová lávka ve výšce až šestnáct metrů. Lidé tak mohou poznávat přírodu v korunách stromů a na šesti zastaveních i život ptačích obyvatel lokality.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků