Hlavní obsah
Fotostezka nabídne různá místa k focení - nejen krajiny, ale i přírodních zajímavostí. Foto: archiv - Resort Valachy

Beskydská novinka: fotostezka zavede na hezká místa i poradí, jak je správně fotit

Snad každý si z dovolené rád vozí fotografie na památku. Jak objevit hezká místa, která stojí za to zvěčnit, a jak je vyfotit co nejlépe? V beskydských Velkých Karlovicích dostanete díky originální Fotostezce Valachy praktický návod a s ním návrh trasy, na níž se můžete s foťákem doslova vyřádit.

Fotostezka nabídne různá místa k focení - nejen krajiny, ale i přírodních zajímavostí. Foto: archiv - Resort Valachy
Beskydská novinka: fotostezka zavede na hezká místa i poradí, jak je správně fotit

Tuto originální novinku pro milovníky fotografování a turistiky připravil na letní sezónu Resort Valachy ve Velkých Karlovicích. Na konci června otevře Fotostezku Valachy, která návštěvníky zavede na fotograficky zajímavá místa v okolí a dá jim navíc rady a tipy, jak co nejlépe zvěčnit krásy přírody během výletu.

„Krajina v okolí Velkých Karlovic si díky četným výhledům na krajinu i dalším hezkým detailům v neporušené přírodě CHKO Beskydy přímo říká o to, zachytit její krásy fotoaparátem. Vytipovali jsme několik takových atraktivních a přitom ne úplně známých fotogenických míst, která lidé díky fotostezce mohou navštívit během jediného výletu. Na každém vybraném zastavení bude připravena infotabule s tipem, jak dané místo zvěčnit co nejlépe a nejzajímavěji – jak pojmout kompozici, nastavit hloubku ostrosti a expoziční čas či zvolit filtr. Garantem tipů jsou profesionální fotografové společnosti Nikon,“ informoval ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Fotostezka Valachy v délce 6 kilometrů bude začínat na parkovišti u hotelu Lanterna. Kolem hotelu Galik pak povede k rozhledně Miloňová a odtud zpět do údolí. Celkem 11 zastavení turisté najdou například na hřebeni s hezkým výhledem do krajiny či u rozhledny, ale také třeba u typické valašské chaloupky, staré zvoničky, zurčícího horského potoka nebo zajímavého lesního porostu se staletými buky. Trasa se dá projít za dvě až tři hodiny. Díky délce i převýšení je vhodná i pro rodiny s dětmi.

Fotostezka Valachy je určena středně pokročilým fotografům, kteří již zvládli základy fotografování a umí využívat manuální nastavení svého přístroje. Příští rok by měla přibýt stezka i pro začátečníky. „Plánujeme také další doprovodné aktivity, například letní organizované vycházky s profesionálními fotografy či fotosoutěže o nejhezčí snímky z Fotostezky. Počítáme i s půjčováním zrcadlovek či dalekohledů," dodal Tomáš Blabla.

Fotostezka Valachy rozšiřuje již existující síť turistických okruhů, jejichž budování se Resort Valachy věnuje několik posledních let. V okolí hotelů již vyznačil 6 okružních tras v délce 7 až 12 kilometrů pro nenáročné turisty, běžce, cyklisty či  segwaye. Pro děti navíc připravil 6 km dlouhou turistickou trasu Hledej poklad na Galiku založenou na principu geocachingu a Kulíškovu naučnou stezku v délce 2,5 km. K trasám vydává mapu, která je k dostání zdarma v hotelech resortu i informačních centrech regionu.

Fotostezka není jedinou novinkou letní sezóny ve Velkých Karlovicích. Dočkají se také cyklisté díky tomu, že v regionu vrcholí výstavba nových trailů Bike resortu Valašsko. Jeden z trailů v délce téměř 3 km bude otevřen právě nad jedním z hotelů Resortu Valachy, nad Horalem. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků