Hlavní obsah
Robert Goláň Foto: Foto archív autora

Beseda s Robertem Goláněm spojená s projekcí dokumentárních fotografií

Beseda s Robertem Goláněm spojená s projekcí dokumentárních fotografií zachycujících život lidí na valašských samotách, časosběrných portrétů lidí a momentů z cest v Galerii Kaple 17. srpna ve Valašském Meziříčí. Vstup je zdarma.

Robert Goláň Foto: Foto archív autora
Beseda s Robertem Goláněm spojená s projekcí dokumentárních fotografií

Robert Goláň se věnuje fotografii od roku 1993 a pro jeho tvorbu jsou charakteristické cykly dokumentárních fotografií se sociální tématikou focené na analog. Zabývá se také portréty pozoruhodných osobností a fotodokumentací divadelních představení, jelikož je členem divadelního souboru ve Vsetíně.

Klasická černobílá fotografie až časosběrného charakteru zachycuje především obrazové výpovědi jedinců. Můžeme z nich vyčíst emoce, lidský příběh či jen prostou pomíjivost a nenávratnost jedinečného okamžiku. Do povědomí veřejnosti vstoupil projektem Romské cesty, ve kterém upřímným a nepřikrášleným způsobem zachycuje život Romů v osadách na Slovensku, stejně jako ve známém a dnes již neexistujícím pavlačovém domě ve Vsetíně. 

Od roku 2011 je jeho hlavním tématem fotografický cyklus Starousedlíci, který vypráví osudové příběhy obyvatelů osamocených valašských horských obydlí. Nyní se nově zabývá zachycováním zážitků z uskutečněných cest. 

Robert Goláň přiblíží své zážitky i inspirace, které ho vedly ke vzniku fotografií i samotných fotografických cyklů v Galerii Kaple v 18.00 hodin. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků