Hlavní obsah
Petr Vabroušek Foto: archiv Petra Vabrouška

Beseda s Petrem Vabrouškem o běhání v extrémních podmínkách

Ve středu 8. března proběhne v Aule UTB ve Zlíně beseda s nejlepším českým triatletem Petrem Vabrouškem. Od 18 hodin bude povídat o závodu World Marathon Challenge, v němž musí běžci absolvovat 7 maratonů za 7 dní na 7 kontinentech. Akci pořádají organizátoři Festivalového půlmaratonu s Běhy Zlín.

Petr Vabroušek Foto: archiv Petra Vabrouška
Beseda s Petrem Vabrouškem o běhání v extrémních podmínkách

Nejlepší sportovec města Zlína Petr Vabroušek se na konci ledna umístil na celkovém 2. místě v závodě, který se kvůli své extrémní náročnosti nedá srovnávat s klasickými maratonskými běhy. Od Antarktidy až po australskou metropoli Sydney byli závodníci vystaveni neúprosným rozmarům přírody, obrovským výkyvům teplot a časovým posunům, což pořádně prověřilo jejich fyzickou připravenost i psychickou odolnost.

Petr Vabroušek je také jednou z tváří blížícího se Festivalového půlmaratonu 2017. Druhý ročník unikátního běžeckého závodu ulicemi Zlína se stane opět součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu. Letos se festivalovým Zlínem poběží 3. června a kapacitu účastníků organizátoři navýšili na 1500 běžců.

Zájemci, kteří se chtějí 3. června postavit na start závodu, se mohou registrovat prostřednictvím www.zlinskypulmaraton.cz, kde jsou také uvedeny podrobné informace o závodu i cenách startovného.

Další informace o besedě a možnostech rezervace míst: http://www.zlinskypulmaraton.cz/article/maratonu-v-7-dnech-na-7-kontinentech-petr-vabrousek-live

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků