Hlavní obsah
Logo festivalu Foto: Dagmar Stehlíková

Beřkovické jaro 2016 je za dveřmi

Multižánrový kulturní a vzdělávací festival Beřkovické jaro 2016 je i letos pořádán Psychiatrickou nemocnicí Horní Beřkovice v rámci celorepublikového Týdne duševního zdraví. Letošní ročník proběhne od 11. do 15. dubna již klasicky v prostorách místního Multicentra.

Logo festivalu Foto: Dagmar Stehlíková
Beřkovické jaro 2016 je za dveřmi

Díky své rozmanitosti je festival určen širokému okruhu příjemců (především pacientům nemocnice, ale také zaměstnancům, školám a odborné i laické veřejnosti z přilehlých regionů). Toto setkávání duševně nemocných a veřejnosti při kulturních aktivitách má za úkol odtabuizovat psychiatrickou péči, ukázat její důležitost a přesvědčit společnost k větší toleranci a porozumění.

Beřkovické jaro nabízí širokou škálu kulturních a vzdělávacích aktivit (divadelní a hudební představení, výstavy, dramaterapie, filmy, přednášky). Zároveň se též snaží o bourání bariér mezi okolním světem a psychiatrickou nemocnicí, která si dlouhá léta neprávem nesla cejch něčeho temného a negativního. Vzájemné působení těchto dvou rovin má přinést přátelskou a příjemnou atmosféru, kde si každý návštěvník najde své místo.

Posláním festivalu Beřkovické jaro 2016 je poskytovat umělecké zážitky, obohacovat českou kulturní scénu a rozšiřovat obzory publika. Program festivalu je zaměřen na široké spektrum účastníků, zlepšuje sociální klima v mikroregionu a přispívá k turistickému zatraktivnění Horních Beřkovic, zejména pak psychiatrické nemocnice. Velkým kladem projektu je také spolupráce a integrace výchovně vzdělávacích institucí (DDS Vraní hnízdo, ZUŠ Roudnice n. L., ZŠ a MŠ Horní Beřkovice) při realizaci festivalu.

Celoroční aktivity Multicentra významně přispívají k proměně kulturní mapy v mikroregionu Podřipska. Pořadatelé programovým konceptem vytváří prostor pro setkávání pacientů psychiatrické nemocnice s příznivci amatérského i profesionálního divadla a populární, rockové, country a klasické hudby či vyznavači worldmusic. Proto také festivaly Beřkovické jaro a Beřkovický podzim jsou charakteristické dramaturgickou otevřeností a propojením zdánlivě nesourodých kulturních světů.

Letošní ročník nabídne pacientům nemocnice pět filmů, dvě dětská divadelní představení, den věnovaný zdravému životnímu stylu, muzikoterapii a představení nacvičené v rámci dramaterapie. Nejen pro ně, ale i pro veřejnost jsou připraveny každodenní výstavy šperků, bižuterie, obrázků pacientů a historických materiálů nemocnice.

Vyvrcholením každého dne budou večerní aktivity, které startují vždy v 19.30 hodin a na které je nutné si rezervovat vstupenky na 731 655 577 nebo Multicentrum@pnhberkovice.cz.

Pondělí 11. 4. – KDO SE BOJÍ POSTELE

Úterý 12. 4. – BRUTUS

Středa 13. 4. – KAMIL STŘIHAVKA

Čtvrtek 14. 4. – DANIEL HŮLKA

Pátek 15. 4. – MARTIN MAXA

Takto náročnou akci by nebylo samozřejmě možné zrealizovat bez podpory partnerů. Psychiatrická nemocnice Horní Beřkovice tak děkuje především Ústeckému kraji, společnostem SČVK, 2N, Respect a OSA a městům a obcím Kladno, Most, Děčín, Teplice, Neratovice, Horní Beřkovice, Mšené lázně, Dušníky a Cítov a všem ostatním partnerům a dárcům. Psychiatrická nemocnice Horní Beřkovice si velmi váží všech, kterým není osud našich nemocných spoluobčanů lhostejný a snaží se jim v jejich nemoci pomoci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků