Hlavní obsah
Večer pro Afriku 2013 se uskuteční v M-klubu ve Valašském Meziříčí. Foto: Ondřej Smolka

Benefiční večer pro Afriku. Součástí akce bude i velká módní přehlídka

Občanské sdružení Malaika pořádá ve spolupráci s Kulturním zařízením města Valašského Meziříčí benefiční Večer pro Afriku. Ten se uskuteční ve čtvrtek 26. září od šesté hodiny odpolední v prostorách M-klubu. Součástí večera bude velká módní přehlídka, vystoupení bubeníků, pohádka či karatisti.

Večer pro Afriku 2013 se uskuteční v M-klubu ve Valašském Meziříčí. Foto: Ondřej Smolka
Benefiční večer pro Afriku. Součástí akce bude i velká módní přehlídka

Letošní ročník benefiční akce Večer pro Afriku je pořádán před odjezdem na misi 2013 do keňské Mtwapy a podporuje projekt Nezáleží na barvě kůže, všechny děti jsou naše. Jako i v minulých letech poputuje vybraný příspěvek ve prospěch pětapadesáti sirotků dětského domova New Light Children‘s Home.

„Projekt na pomoc sirotkům dětského domova v Mtwapě žije od roku 2006. Děti jsou úžasné všude na světě. Mnohé mají život složitý a nejtěžší ho mají děti bez rodičů, obzvláště v zemi jako je východoafrická Keňa. Dětský domov New Light Children´s Home jsem vždy vnímala a vnímám jako malý zázrak,“ prozradila Míla Byrtusová, předsedkyně občanského sdružení Malaika.

Za sedm let trvání projektu již občanské sdružení Malaika dosáhlo mnoha skvělých výsledků. „Podařilo se nám zrenovovat kuchyni a zakoupit lednici, postavit vývařovnu či pořídit stádečko koz,“ sdělila Míla Byrtusová.

Materiální vybavenost ale není to jediné, co se Malaice podařilo. Významnou událostí bylo také zakoupení počítače a zavedení internetu. Dětem v dětském domově tak přibyla výuka na počítači. Důležitá je celková podpora vzdělávání dětí.

„Letos před Velikonocemi mi přišel z Keni mail s radostnými informacemi. V loňském školním roce nám z 22 středoškolských studentů 5 odmaturovalo, máme jednoho studenta na universitě a 2 kluci už pracují v Nairobi. Nádhera! To je ono, proč stojí za to pomáhat,“ podělila se Byrtusová o skvělé výsledky.

V průběhu večera proběhne velká módní přehlídka zakázkového krejčovství LARANA Valašské Meziříčí. Nebude ale chybět ani vystoupení dětského exhibičního týmu Akademie tradičního karate Valašské Meziříčí, meziříčští a novojičínští bubeníci na africké djembe KUBUKU a budete moci shlédnout australskou pohádku v podání žáků Základní umělecké školy Bystřice pod Hostýnem.

Chybět samozřejmě nebudou ani krátké informace o projektu nebo již tradiční ochutnávka keňského čaje. Mediálním partnerem akce Večer pro Afriku je TV Beskyd.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků