Hlavní obsah
Foto: archiv Valachy tour

Běhej Valachy: sobotní závod ve Velkých Karlovicích láká dospělé i děti

Velké Karlovice v sobotu 20. října hostí terénní běžecký závod Běhej Valachy. Vyvrcholí jím letošní šestý ročník seriálu VALACHY TOUR a předpověď počasí pro něj slibuje optimální podmínky.

Foto: archiv Valachy tour
Běhej Valachy: sobotní závod ve Velkých Karlovicích láká dospělé i děti

„Čeká nás víkend s příjemným, na závěr října až nebývale teplým počasím, což v kombinaci s krásně zbarvenou beskydskou krajinou slibuje mimořádný sportovní zážitek. Věříme, že si sportovci nenechají tuto příležitost ujít,“ láká prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Start i cíl je tradičně u místního hotelu Galik, odkud běžci vyrazí na trať v pravé poledne. Na výběr mají dvě různě dlouhé a náročné trasy.

„Pro zdatnější sportovce jsme připravili trasu dlouhou 12 kilometrů s převýšením 350 metrů po ostrých beskydských trailech. Pro ostatní je připravena lehčí trať 6,5 kilometrů s převýšením 100 metrů. Dopoledne, od 9.30 hodin, proběhnou také dětské závody. Pro malé sportovce jsou připraveny různé tratě dle věku, od 100 po 1 800 metrů,“ doplnil Vladimír Sušil.

Zájemci se mohou registrovat na www.valachytour.cz, přihlášení bude možné i na místě. 

Dospělí sportovci se utkají nejen o finanční odměny v celkové výši 15 tisíc korun a další ceny, ale také si mohou na poslední chvíli vylepšit svou pozici v celkovém bodování seriálu VALACHY TOUR. Jeho absolutní vítězové budou oficiálně vyhlášeni ve stejný den.

V rámci doprovodného programu bude připraveno mj. testování a půjčovna trialových běžeckých bot INOV-8, prezentace a prodej speciálního běžeckého oblečení a doplňků, stánek chytrých a vzdělávacích her Gogen Maxipes Fík pro děti, tipovací soutěž na vítězný čas, horská prémie pro závodníky a na závěr tombola.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků