Hlavní obsah
Kanceláře firmy na Obchodním domě nabízejí výhled na střed města, mimo jiné i blízký Baťův mrakodrap. Foto: archiv HP TRONIC

Baťovský Obchodní dům po rekonstrukci se čtyřmi podlažími kancelářských prostor

Zlínská společnost HP TRONIC, která provozuje prodejny Datart, e-shopy Kasa.cz a Hej.sk, řetězec Resort Valachy a vlastní společnost ETA, mění sídlo. Z areálu dvou budov ve čtvrti Prštné, které zvláště po loňském spojení s Datartem přestaly kapacitně stačit, se centrála přesunula do středu města.

Kanceláře firmy na Obchodním domě nabízejí výhled na střed města, mimo jiné i blízký Baťův mrakodrap. Foto: archiv HP TRONIC
Baťovský Obchodní dům po rekonstrukci se čtyřmi podlažími kancelářských prostor

Nově tak HP TRONIC řídí své aktivity z legendárního baťovského Obchodního domu.

Tato zlínská dominanta, kterou nechal postavit roku 1931 továrník Tomáš Baťa jako první výškovou budovu ve městě, prošla v minulých dvou letech rozsáhlou, veřejností i odborníky vysoce ceněnou rekonstrukcí, v květnu obdržela Cenu hejtmana v soutěži Stavba roku Zlínského kraje. Při rekonstrukci byl budově vrácen původní vzhled a změnily se i vnitřní dispozice: z někdejších šesti prodejních podlaží, která v dnešní době ztratila opodstatnění, se obchody a služby soustředily do komerční pasáže v prvních dvou patrech.

Ve třetím až šestém podlaží tak nově vznikly kancelářské prostory pro HP TRONIC. Stěhování čtyř stovek zaměstnanců do nové centrály probíhalo v prvním pololetí, k 1. září bude změna sídla ukončena i formálně změnou zápisu v obchodním rejstříku.

„Změna sídla byla již nezbytná. Původní prostory přestaly s rozvojem firmy stačit, v posledních třech letech jsme si pronajímali kanceláře i jinde ve městě. Dlouho jsme hledali dostatečně velký a důstojný prostor, což Obchodní dům zcela splňuje. Navíc jde o místo se silným geniem loci, odkazujícím na baťovského podnikatelského ducha, který je nám blízký. Díky poloze v centru Zlína je centrála výborně dostupná a pro naše spolupracovníky se podařilo vytvořit příjemné zázemí nejen pro práci, ale i volný čas. V budově mají k dispozici různé obchody, služby a čtyři gastro zařízení. Jedno z nich, Bistrotéku Valachy, provozuje naše firma,“ uvedl generální ředitel skupiny HP TRONIC Daniel Večeřa. Původní sídlo v Prštném nyní firma nabízí k prodeji.

Ve třetím poschodí Obchodního domu má HP TRONIC centrální recepci a šest konferenčních místností, které využívá nejen pro své účely, ale také pronajímá pro firemní jednání, kongresy a kulturní akce. Čtyři sály jsou propojitelné s kapacitou až 100 míst. Catering zde zajišťuje Bistrotéka Valachy.

Kanceláře ve čtvrtém až šestém podlaží jsou podle typu oddělení koncipovány buď jako samostatné menší místnosti, nebo větší open space prostory s panoramatickým výhledem na Zlín. V každém podlaží je kuchyně s jídelnou, několik menších jednacích místností a tzv. hovorny – prosklené kanceláře pro nerušené vyřizování telefonátů či skypových hovorů.

„Chtěli jsme vytvořit co nejpříjemnější pracovní prostředí. Inspirovali jsme se v českých centrálách předních světových firem jako jsou Microsoft nebo Google,“ dodal Daniel Večeřa. Interiéry navrhl Jaroslav Ševčík, jenž byl hlavním architektem rekonstrukce Obchodního domu. Pro vybavení interiérů HP TRONIC zvolil firmy z regionu, mj. TON Bystřice pod Hostýnem, RIM Otrokovice, Tosta Holešov nebo FormDesign Hlučín.

Skupina HP TRONIC plánuje později využít ještě nejvyšší čtyři poschodí Obchodního domu, kde v dalších letech zřídí hotel, wellness centrum a prostor pro společenské akce. V současné době již probíhají projektové přípravy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků