Hlavní obsah
21. ročník Easter Tournament Ostrava 2016. 25.3.2016. Bonver Aréna . Foto: Josef Zajíc

Basketbalový turnaj Easter Tournament Ostrava 2016 je v plném proudu

Do druhé dvacítky pořádání jednoho z největších turnajů v basketbale pro děvčata a chlapce se pustili členové Sportovní basketbalové školy Ostrava. Pod vedením Kamila Havrlanta zorganizovali již 21. ročník mezinárodního basketbalového turnaje Easter Tournament Ostrava 2016 od 24. do 27. března.

21. ročník Easter Tournament Ostrava 2016. 25.3.2016. Bonver Aréna . Foto: Josef Zajíc
Basketbalový turnaj Easter Tournament Ostrava 2016 je v plném proudu

Jako vždy vládne perfektní organizace. Jinak to ani není možné, protože mezinárodní basketbalový turnaj Easter Tournament Ostrava 2016 se koná ve dvanácti tělocvičnách městského obvodu Ostrava - Jih a okolí. Ti nejmladší mají tu čest hrát v ostravském Trojhalí a v nejznámější hale Bonver Aréně známé jako Tatran Hala Ostrava.

Turnaje se účastní 88 družstev chlapců a 65 družstev dívek z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Litvy, Německa, Lotyšska, Ruska, Itálie, Slovinska a Lucemburska.

Družstva jsou rozdělena do kategorie dívek a chlapců ve věkových kategoriích U 19, U 17, U 15 a následně vždy po jednom roce od U 14 až po U 10.

Rozlosovaná družstva jsou rozdělena do skupin, kde bojují o postup až do semifinále. Ve finále jednotlivých kategorií se budou utkávat v sobotu 26. března a v neděli 27. března, kdy turnaj slavnostním vyhlášením vítězů končí.

Pořadatelé nabídli pro vedoucí družstev, trenéry a rodiče také doprovodný program. Mohli navštívit Dolní oblast Vítkovice, Multifunkční aulu Gong a také Vysokou pec č. 1 s Bott věží. Pohledy jsou zajímavé z největší radniční věže v České republice a zajímavé expozice jsou k vidění v Landek Parku v Ostravě - Petřkovicích.

O historii Ostravy se mladí sportovci mohou dozvědět také návštěvou Slezskoostravského hradu a vyzkoušet velikonoční pochutiny na Velikonočním jarmarku na Masarykově náměstí v Ostravě.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků