Basketbal Olomouc v derby porazil svého soka z UP a stále drží domácí neporazitelnost

Novinky, Radim Kašpar

Svěřenci Željka Živkoviče v historicky 5. derby olomouckých celků v 1. lize basketbalu mužů zvítězili, dosáhli tak třetí výhry v derby v řadě, třetí výhry v řadě v této sezóně a udrželi také letošní domácí neporazitelnost. Bodový zisk pomohl také k postupu tabulkou vzhůru.

Basketbal Olomouc X UP Olomouc

Basketbal Olomouc hraje druhou nejvyšší domácí soutěž – 1. ligu v basketbale mužů již pátou sezónu. V loňském roce zvýšil pro olomoucké fanoušky náboj vstup celku UP Olomouc do téže soutěže. V pátek 17. listopadu mohli sportovní příznivci shlédnout další derby mezi oběma celky, které má vždy velký náboj. Favorizován byl mírně domácí celek, nicméně derby má vždy svůj specifický náboj a zápas může dopadnou jakkoliv.

Utkání bylo napínavé. Vstup do utkání vyšel domácím náramně, když po třech minutách svítilo na tabuli skóre 11:0. Hosté však rázem zrychlili tempo a po první desetiminutovce domácí prohrávali 20:21. UP od počátku herně táhla zejména dvojice Pavel Novák a Martin Vaňák. Po polovině druhé čtvrtiny domácí opět bodově odskočili o osm bodů na 34:26. Pak ale přišla bodová šňůra hráčů UP a ti tak po první půli zaslouženě vedli 36:45.

Také vstup do začátku druhé půle svědčil spíše hostům, kteří po chvíli vedli již o čtrnáct bodů 38:52 a s domácími to nevypadalo příliš dobře. Nastal však další zvrat. Skóre 68:65 po třiceti minutách čistého času nasvědčovalo, že poslední desetiminutovka nechá derby dramatický náboj. Ve třicáté třetí minutě se vedení opět ujali hosté: 74:77 a po dalších dvou minutách bylo skóre již 81:83. Poté však domácí zmobilizovali všechny síly, ujali se vedení, a to již udrželi. Dramatické a pohledné utkání skončilo nakonec 93:85.

Za UP nastřílel Pavel Novák s Martinem Vaňákem po 29 bodech. Za Basketbal Olomouc opět hned pět hráčů nastřílelo více než deset bodů. Nejvíce pak Jakub Sedlák 23 a Luboš Lachmann 21.

Další utkání se odehraje v Čajkaréně již v pátek 24. listopadu od 19:00 proti celku Snakes Ostrava.