Hlavní obsah
Hráč Klasiku Ondřej Gurník ve snaze odpálit míč. Foto: Rudolf Kovařík

Baseballisté Frýdku-Místku remizovali s Blanskem

Poslední dva zápasy základní části odehráli hráči Klasiku Frýdek-Místek o uplynulém víkendu. Před svými fanoušky v náhradním termínu vyzvali Blansko, se kterým měli původně hrát v úvodu sezóny. Nakonec si oba celky připsali po jedné výhře a nyní již můžou pomýšlet na boje v baráži o extraligu.

Hráč Klasiku Ondřej Gurník ve snaze odpálit míč. Foto: Rudolf Kovařík
Baseballisté Frýdku-Místku remizovali s Blanskem

Hosté sice za sebou měli dlouhou cestu na sever Moravy, ale na začátku prvního zápasu to byli spíš domácí, kteří hráli nekoncentrovaně. V prvních třech směnách i zásluhou několika chyb v obraně soupeři povolili sedm doběhů. Postupem času se hra vyrovnala, ubylo chyb, ale Klasik nedokázal pořádně zatlačit na dobře házejícího Konvalinku. Výkon a ani prohra 1:8 určitě diváky nenadchly.

Jenže co se nepovedlo v prvním zápase, tak to hráči odčinili ve druhém. Na svého soupeře zatlačili hned v první směně, v níž dokázali stáhnout pět bodů. Zápas z kopce velmi dobře řídil Pavel Kociňák a později David Koláček. Pálkaři Klasiku se dokázali dostávat na mety a do konce zápasu ještě přidali další tři doběhy. Po výhře 8:3 tak skončili s vyrovnanou bilancí devíti výher a devíti proher, což jim stačilo na postupovou šestou příčku.

„Před zápasy jsem si říkal, že by to mohlo skončit 1:1, což se nakonec potvrdilo,“ hodnotil sérii trenér Frýdku-Místku Jan Maštalíř. „Mrzí mě, že jsme v prvním utkání udělali mnoho chyb v obraně a tak byl výsledek od začátku jasný. V první směně jsme jim darovali čtyři body a od toho se odvíjel celý zápas. My jsme se do něj nedokázali dostat, protože jejich nadhazovač házel výborně. Před druhým utkáním jsme to hodili za hlavu. Nadhazovači Kociňák a Koláček jej odházeli výborně. Nevyvarovali jsme se opět několika chybám, které nás stály doběhy, ale v útoku jsme se probudili a na soupeře zatlačili.“

„Jelikož to byly dohrávané zápasy na konci základní části a prakticky v nich již o nic nešlo, tak to na nich také bylo vidět,“ řekl po skončení série trenér Blanska Ivo Kučera. „Nám stačilo jedno vítězství, takže z tohoto hlediska jsem spokojený. Samozřejmě nejsem spokojený s tím, jak nám utekl začátek druhého zápasu, ale to se občas stane.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků