Hlavní obsah
V Oranžové kavárně v Trutnově se konaji bzárky dětského zboží a hraček. Foto: Táňa Pikartová

Barevné bazárky oživí v Oranžové kavárně v Trutnově

Tradiční burzy dětského oblečení, na kterých si maminky a tatínkové mohou nakoupit či prodat nepotřebné dětské oblečení a hračky, se rozhodli oživit v Oranžové kavárně v Trutnově, zařízení pro občany s mentálním postižením Barevných domků Hajnice.

V Oranžové kavárně v Trutnově se konaji bzárky dětského zboží a hraček. Foto: Táňa Pikartová
Barevné bazárky oživí v Oranžové kavárně v Trutnově

První bazárky se budou konat 5. října. Maminky i ostatní zájemci si budou moci za symbolický peníz (50 Kč) pronajmout stůl a prodávat starší dětské oblečení a hračky.

Nejde však jen o zboží. Nejdůležitějším přínosem je, že si návštěvníci mohou současně i popovídat, vyměnit životní zkušenosti a celkově strávit den v příjemné, na stejnou notu naladěné společnosti. 

Projekt Oranžové kavárny vznikl z popudu managementu ÚSP Hajnice – Barevné domky. Jeho cílem bylo vybudovat kavárnu pro veřejnost, ve které budou obsluhovat obyvatelé BD Hajnice a vytvoří se tak prostor pro setkávání lidí s handicapem a lidí bez handicapu. To se podařilo v roce 2006 a Oranžová kavárna se od té doby těší oblibě veřejnosti. 

„Naše Oranžová kavárna je místem, které napomáhá ke stírání předsudků a bariér mezi světem handicapovaných a ostatních občanů. Věříme, že obnovení tradice oblíbených bazárků dětského zboží nám nejen pomůže získat tolik potřebné finanční prostředky, ale přinese nám i nové a věříme, že i pravidelné zákazníky,“ říká Alena Škarková, ředitelka Barevných domků Hajnice. 

Kavárna nabízí posezení pro 24 lidí uvnitř a 10 míst je na terase. Hostům a hlavně jejich dětem je k dispozici venkovní pískoviště a houpačky, uvnitř pak hrací koutek.   

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků