Hlavní obsah
BAMBIFEST v Ostravě 20.-21.května 2016. Louka u Bělského lesa Foto: Josef Zajíc

Bambifest: skvělá akce pro děti a mládež pokračuje v ostravském Bělském lese

Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje uspořádala pro děti a mládež skvělou akci Bambifest. Akce se konala v pátek 20. května v ostravském Bělském lese a od 9 do 18 hodin pokračuje také v sobotu 21. května.

BAMBIFEST v Ostravě 20.-21.května 2016. Louka u Bělského lesa Foto: Josef Zajíc
Bambifest: skvělá akce pro děti a mládež pokračuje v ostravském Bělském lese

Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje je dobrovolné sdružení, jehož posláním je podporovat zájmy dětí a mládeže ve snaze napomáhat všestrannému rozvoji mladých lidí. Hlavním posláním je zajistit členským organizacím zázemí pro jejich aktivity, napomáhat jim v jejich činnostech a poskytovat právní, ekonomický a metodický servis.

V pátek a v sobotu sdružení uspořádalo Bambifest. Akce je zaměřená na prezentaci dětských sdružení, středisek volného času a dalších subjektů, které organizují volný čas mládeže.

V pátek 20. května se akce v ostravském Bělském lese zúčastnilo přes 2000 lidí. Dopoledne se jednalo o výpravy ze základních a středních škol, odpoledne přišli převážně rodiče s dětmi.

„Dvoudenní festival jsme zorganizovali na louce u Bělského lesa a restaurace Koliba. Louka sousedí se zastávkou MHD tramvaje č. 11. Uspořádali jsme soutěž pro základní školy KDO z KOHO. V družstvu byli zástupci první až šesté třidy, kteří soutěžili proti sobě. Děti soutěž bavila a navzájem se povzbuzovaly. Nejlepší jednotlivci obdrželi pěkné věcné dárky, lístky do Divadla loutek Ostrava a škola peněžitou odměnu. Za první místo ve výši 5000 Kč,” informoval Martin Palička, místopředseda Rady dětí a mládeže Moravskoslezského kraje.

Své činnosti na louce prezentovalo zhruba 40 organizací. Atraktivní byly ukázky Městské policie Ostrava v práci s cvičenými psy a na koních.

Prezentovala se i organizace SDO Brontosauři, její členové dětem předvedli jízdu na ponících. Děti se mohly svézt na nákladním voze, který táhla malá parní lokomotiva. Atrakci předváděla Sičová drobná železnice, o. s.

Na sobotu 21. května jsou připraveny další zajímavé činnosti, jako je skákací hrad, lukostřelba, prezentace Dino parku, vodění loutek a další - to vše až do 18 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků