Hlavní obsah
Koncem srpna nabrala práce na obrátkách Foto: Eva Strouhalová

Autobusová stanice i park u zámecké zdi mají zpoždění

Několik měsíců, v případě zamýšleného parku u zámecké zdi v Židlochovicích několik let, se zájem města o realizaci zmíněných staveb projevuje i na místě samém. Pořád ale chybí závěr. Jak dopadne park, těžko říct. V případě autobusové stanice vypadá situace nadějně a dokončení stavby se blíží.

Koncem srpna nabrala práce na obrátkách Foto: Eva Strouhalová
Autobusová stanice i park u zámecké zdi mají zpoždění

Zprovoznění přebudovaného autobusového nádraží dostalo další termín: pondělí 10. září. Město předpokládá, že tento termín je už reálný.

Od pondělí 3. září bude pro cestující zajištěn bezpečný průchod k autobusovým zastávkám podél zámecké zdi. Vzhledem k tomu, že 3. září začne nový školní rok, bude to pro dojíždějící žáky druhého stupně ZŠ Tyršova a studenty Gymnázia Židlochovice jediné možné řešení, jak se dostat do školy.

Z toho, že cesta od autobusových zastávek, dočasně umístěných do Zámecké ulice, povede kolem zámecké zdi, je zřejmé, že vybudování chystaného parku se opět odkládá. Na druhou stranu pomalé tempo je pochopitelné, neboť pracovat v tropických teplotách na slunci není jistě nic příjemného.

Pro připomenutí - nový park má vzniknout v prostoru mezi obchodním domem a zámeckou zdí. Bude vybaven lavičkami a vodním prvkem. „V březnu již byla zahájena výstavba parčíku v ulici Zámecká. Na chvíli spočinout a v klidu si posedět tam budeme moci již letos v červenci. Hotovo by mělo být vše až na část průchodu do parku, kterou mají zabezpečit Lesy České republiky,“ uvedl v dubnu 2018 starosta města Ing. Jan Vitula.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků