Hlavní obsah
Anketa Sportovec roku 2015 Moravskoslezského kraje. Ostrava 9.3.2016. Mládež do 19 let. Foto: Josef Zajíc

Atlet Jakub Holuša byl vyhlášen Sportovcem roku 2015 Moravskoslezského kraje

Moravskoslezský kraj, Všesvazové kolegium Moravskoslezského kraje a Moravskoslezská krajská organizace České unie sportu uspořádaly pod záštitou hejtmana Miroslava Nováka slavnostní galavečer 14. ročníku ankety Sportovec roku 2015.

Anketa Sportovec roku 2015 Moravskoslezského kraje. Ostrava 9.3.2016. Mládež do 19 let. Foto: Josef Zajíc
Atlet Jakub Holuša byl vyhlášen Sportovcem roku 2015 Moravskoslezského kraje

Slavnostní galavečer se konal  ve středu 9. března od 18.00 hodin v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice. Akce se zúčastnilo 1200 sportovců, trenérů, cvičitelů, organizačních pracovníků, členů tělovýchovných jednot a sportovních klubů Moravskoslezského kraje.

Programem provázel Štěpán Škorpil. Originální ceny pro jednotlivé kategorie předávali zástupci České unie sportu, krajských sportovních organizací, představitelé kulturního, společenského a politického života, olympionici a vrcholoví sportovci.

Mezi jednotlivými slavnostními akty předávání cen vystoupili hoté: Petra Janů, kapela Rock and Roll Band Marcela Woodmana, Bubenická kapela Kuba Kupčík a Kubaband a světelná show Pyroterra.

V jednotlivých kategoriích byli vyhlášeni:

Mládež do 19 let: Miroslav Gorol,  Eliška Adamovská, Tereza Švábíková, Nikola Tabáčová, Matyáš Marek, Matěj Průdek a Dalibor Pantlík.

Dospělí: Kateřina Kolářová - Taekwon-do, Jakub Jarolím - plavání s ploutvemi, Pavel Powada - zápas řecko-římský, Kateřina Němcová - hokejbal, Karin Žabenská - tanec.

Trenéři a cvičitelé: Ivana Kožmínová - aerobic, Radim hejna - sportovní střelba, Zdeňka Paseková - cvičitelka Sportu pro všechny, Ivana Tokošová - krasobruslení, P. Drtíková-Cenková - sportovní gymnastika.

Handicapovaní sportovci: Markéta Sidková - lukostřelba, Michal Stanovský - atletika, Lenka Kuncová - lukostřelba.

Objev roku: Lukáš Skoumal - sportovní střelba.

Moravskoslezská akce roku: uspořádání mistrovství světa v hokeji - Ostrava.

Do síně slávy Moravskoslezského kraje byl uveden: Jarolav Netolička - kopaná.

Cenu hejtmana Moravskoslezského kraje získal a Sportovcem roku 2015 Moravskoslezského kraje se stal atlet Jakub Holuša. Cenu předal hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák mamince Jakuba, který toho času je na halovém mistrovství světa v atletice v Portlandu.

Galavečer byl vysílán  televizním a internetovým přenosem Tv Polar. Reprízy : 12. 3. v 17.10., 13. 3. v 11.10 a v 17.10 hodin. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků