Hlavní obsah
Foto: Miroslav Moravec

ArcusGallery připravuje výstavu Hory Kutné v umění výtvarném

Vernisáží ve čtvrtek 5. září bude od 17:30 hodin zahájena v kutnohorském Knihkupectví a galerii Kosmas (Komenského náměstí 683, Kutná Hora) skupinová výstava Hory Kutné v umění výtvarném. Výstavu připravuje místní umělecká agentura ArcusGallery společně s vydavatelstvím Globus International.

Foto: Miroslav Moravec
ArcusGallery připravuje výstavu Hory Kutné v umění výtvarném

Prodejní výstavu sestavila ArcusGallery z olejomaleb, akrylů, kreseb, grafických listů, fotografií, skleněných i keramických plastik, faksimile a pohlednic zhruba třicítky českých výtvarníků a výtvarnic.

Připomeňme alespoň některé: Josef Krčil, Čestmír Pechr, Pavel Sukdolák, Tomáš Bím, Veronika Holá, František Leták, Richard Knot, Jaromír Procházka, Jitka Rudolfová, Jiřina Stupková, Vlastimil Bareš, Vladimír Císař, Radek Černovský, Jiří D. Dostál a další... Mnozí z nich jsou s Kutnou Horou těsněji či volněji spjati a věnují se magickému městu pod Svatobarborskou katedrálou dlouhodobě.

Většinou také spolupracují s ArcusGallery a její internetovou odnoží, Galerií myrro. V čerstvé paměti kutnohorských milovníků umění jsou nedávné výstavy Františka Letáka a Richarda Knota právě v galerii Kosmas.

Na listopad 2019 potom ArcusGallery připravuje ve stejném galerijním prostoru výstavu mladé nadějné nekonformní malířky a sklářské designérky Veroniky Holé. A nejenom pro Kutnohořany budou velice příjemným překvapením a potěšením olejomalby Jitky Rudolfové či akvarely Hany Richterové.

Vedle výtvarných děl z posledních měsíců či let mohou návštěvníci výstavy Hory Kutné v umění výtvarném obdivovat i klasiku, jako například olej na plátnu Josefa Krčila z roku 1945, temperu na kartónu Čestmíra Pechra za stejného roku či unikátní lept Pavla Sukdoláka z roku 1958. Výstavu vhodně doplní i faksimile originálních výtvarných děl na ručním papíru Jaroslava Mouchy, Vlastimila Bareše či Vladimíra Císaře i okouzlující černobílé fotografie Jaromíra Procházky, ze kterých dýchá atmosféra dávné Kutné Hory.

Vernisáž ozvláštní i dobročinná aukce, do které tentokrát vloží ze svého sbírkového fondu jeden obraz ArcusGallery. Druhou položkou, která půjde pod kladívko, bude výstavní plakát podepsaný všemi přítomnými výtvarníky a umělci. Výtěžek aukce pořádající umělecká agentura ArcusGallery a Globus International věnují občanskému sdružení Belveder, jehož prvotním cílem je záchrana - sanace a zakonzervování současného stavu - kaple sv. Jana Křtitele na vrchu Vysoká.

Vernisáží provede, autory a jejich dílo představí Lenka Frankovicová, o hudební zážitek se již tradičně postará zpěvačka a kytaristka Lucie Zhory. Na sklenku dobrého vína pozve přítomné kutnohorský vinař Jiří Kocián.

Prodejní výstavu Hory Kutné v umění výtvarném můžete v kutnohorském Knihkupectví a galerii Kosmas navštívit do konce září 2019.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků