Hlavní obsah
Foto: Pavel Čempěl

Antikvariát pod širým nebem brali Bohumíňáci útokem

Přes 1200 starších, ale stále zajímavých knih ve velkém nakupovali většinou za symbolickou pětikorunu Bohumíňáci při tradičním antikvariátu pod širým nebem na náměstí T. G. Masaryka před zdejší radnicí.

Foto: Pavel Čempěl
Antikvariát pod širým nebem brali Bohumíňáci útokem

Ten už potřetí uspořádala městská knihovna K3 Bohumín v rámci akce s Knihou do ulic. Do té se zapojily asi dva tisíce lidí. Nechyběly soutěže, komentovaná výroba ručního papíru, loutkové přestavení i veřejné čtení. Partnerem akce bylo Ministerstvo kultury ČR.

„K prodeji jsme měli připraveno přes 2,5 tisíce knih, které jsme v knihovně už vyřadili, nebo nám je někdo daroval či zanechal v tašce před dveřmi knihovny. V průběhu antikvariátu jsme nabídku několikrát doplňovali. Největší zájem měli lidé o naučnou literaturu a beletrii pro dospělé. Té se prodalo nejvíce. A rekord v počtu koupených děl drží manželská dvojice, která si jich na antikvariátu pořídila hned 45. Dokonce se na místo konání vrátili hned třikrát, vždy po obnově nabídky dalšími knihami,“ prozradila vedoucí bohumínské knihovny Magdaléna Fedorowiczová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků