Hlavní obsah
Advent plný Andělů 2013 v Ostravě 28.11.2013 Foto: Josef Zajíc

Andělé ovládli Multižánrovou aulu Gong v Dolní oblasti Vítkovice

V přízemí a dvou poschodích Multižánrové auly Gong v Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě se konal již VIII. ročník charitativní akce Advent plný Andělů 2013. Při akci se představilo 28 organizací.

Advent plný Andělů 2013 v Ostravě 28.11.2013 Foto: Josef Zajíc
Andělé ovládli Multižánrovou aulu Gong v Dolní oblasti Vítkovice

Akci Advent plný Andělů 2013 již po osmé zorganizavalo ve čtvrtek 28. listopadu Eko-info centrum Ostrava pod vedení Zuzany Krautové.

Zatímco v přízemí Multižánrové auly Gong probíhal čilý ruch - 28 charitativních neziskových organizací předvádělo svou činnost a současně prodávalo své výrobky, v prvním poschodí se prezentovaly ty organizace, které se přihlásily do soutěže o nejzajímavější neziskovou organizaci v Ostravě a okolí.

Tu vybírali v průběhu odpoledne a večera zúčastnění návštěvníci. Účastníci se mohli podílet na kreativních dílnách, které připravili zaměstnanci Galerie výtvarného umění v Ostravě. Byly promítány filmy z Film Festivalu Mental Power Prague.

V druhém patře Gongu probíhala Tichá aukce různých předmětů, které si v tichosti mohli účastníci vybrat. Zapsali na přiložený formulář své příjmení a částku, jakou hodlají za vydražený předmět zaplatit. Mimořádně zajímavá cena bylo jízdní kolo. Finanční prostředky za vydražené kolo pak obdrží vítězná organizace, která soutěžila.

Ve stejném poschodí probíhal kulturní doprovodný program. Moderoval ho Aleš Juchelka spolu se svým synem Oskarem a mladou zpěvačkou a herečkou Michaelou Doubravovou.

V průběhu kulturního programu od 17.30 do 20.30 hodin vystoupila řada pěveckých a hudebních skupin. Velkého úspěchu se dočkal dětský pěvecký soubor AM Gospel se skupinou Ezyway. Na pódiu se objevil také jeden ze sponzorů akce, významný sportovec, účastník několika ročníku automobilové soutěže Paříž - Dakar Karel Loprais.

Závěrem se prezentovalo Divadlo Bílá holubice, jehož další představení Tvé světlo je na programu 1. prosince od 19 hodin v Kulturním domě města Ostravy. Po jeho vystoupení následuje koncert Ondřeje Brzobohatého.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků