Hlavní obsah
Ředitelka Pavla Tichá při přednáškové činnosti. Foto: Karolína Kudláčková

Amelie již pátým rokem usiluje o snižování psychosociálních dopadů rakoviny

Občanské sdružení Amelie, které od roku 2006 poskytuje odbornou psychosociální pomoc onkologicky nemocným, jejich rodinám a blízkým, pořádá 13. prosince Den otevřených dveří ve své karlínské pobočce.

Ředitelka Pavla Tichá při přednáškové činnosti. Foto: Karolína Kudláčková
Amelie již pátým rokem usiluje o snižování psychosociálních dopadů rakoviny

Za pětileté období fungování této neziskové organizace využilo jejích služeb v Praze, Olomouci a Rakovníku více než 1000 osob, velká část z nich opakovaně. Nejen zkušenosti z Center Amelie, ale také mezinárodní výzkumy potvrzují nutnost zabývat se psychosociálními aspekty onkologických onemocnění, které výrazně ovlivňují průběh léčby a její výsledky.

Právě o této problematice budou pojednávat dopolední semináře určené nejširší veřejnosti. Na nich se představí nejen erudovaní odborníci Amelie – zejména psychoterapeutky a sociální pracovnice, ale i aktivní pacienti významně pomáhající sdružení zajišťovat nabídku volnočasových aktivit (jako například arteterapii či zdravotní cvičení).

„Bezplatnou péči může Amelie poskytovat díky podpoře institucí, nadačních fondů i jednotlivců, ale především díky týmu pracovníků Amelie, který pro zachování kontinuity služeb onkologicky nemocným a jejich blízkým, pracuje často ve složitých finančních podmínkách,“ říká Pavla Tichá, zakladatelka a ředitelka organizace.

Pod jejím vedením rok od roku stoupá kvalita poskytovaných služeb, ale také povědomí kompetentních osob (zdravotníků, úředníků i politiků) i laické veřejnosti o psychosociálních potřebách lidí trpících onkologickou chorobou a jejich blízkých.  

V rámci Dne otevřených dveří lze mimoto získat představu o dobrovolnickém programu. Amelie totiž školí dobrovolníky pro onkologická oddělení po celé České republice. V současnosti se připravují na to, aby se v příštím roce zapojili do projektu Dobrovolní poradci Amelie. Cílem je jejich působení přímo v komunitách vybraných měst a obcí Středočeského kraje. Všichni zájemci nejen o dobrovolnictví jsou srdečně zváni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků