Hlavní obsah
AMC trio Foto: AMC Trio archiv

AMC Trio, vlajková loď slovenského jazzu, zahraje v Českých Budějovicích

Jedno z nejlepších středoevropských trií zahraje ve čtvrtek 25. dubna na scéně Jazz and blues club Highway 61. Moderní pianový jazz s hudebními příběhy zaujme i nejazzové publikum krásnými melodiemi a motivy odkazujícími jak na slovenské lidové písně, tak třeba na severský jazz. A také na slovenské hory a vlky.

AMC trio Foto: AMC Trio archiv
AMC Trio, vlajková loď slovenského jazzu, zahraje v Českých Budějovicích

AMC Trio se orientuje výlučně na interpretaci autorské hudby, pod kterou se podepisují všichni tři členové kapely. Ve svých skladbách často překračují rámec zažitých jazzových postupů a často sahají po mimojazzových hudebních zdrojích.

Hudba AMC Tria čerpá z různorodosti a elegantní zpěvnosti inspirované též populární hudbou nebo nápěvy z východoslovenského folklóru. Velkou inspirací je pro toto slovenské trio též příroda, hlavně slovenské hory. Basista Martin Marinčák, jehož velkým koníčkem je i horolezectví, chodí do hor pozorovat vlky. Z této inspirace vychází hudební téma skladeb Waiting for a wolf nebo Soul of the mountain.

Trio má v Evropě výborný zvuk, proto v zahraničí vystupuje častěji než na domácí scéně. Od roku 2007 AMC Trio spolupracuje s bývalým členem kvarteta Oscara Petersona, kytarystou Ulfom Wakeniusom a také  ikonou jazzové trubky Randy Brackerem.

Koncert AMC Tria s R. Brackerom mohli diváci vidět i v Českých Budějovicích na jaře 2012 a samotné trio pak na hlavní scéně Jihočeského jazzového festivalu v letní Třeboni. Oba koncerty byly parádní hudební zážitek.

Složení kapely:

Stanislav Cvanciger, bicí
Peter Adamkovič, klavír
Martin Marinčák, kontrabas

www.hw61.cz, www.jcjf.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků