Hlavní obsah
Ladě - alternativní blues z Opavy Foto: DK Vsetín

Alternativní kapela Ladě představí ve Vsetíně své nové album

Kultovní severomoravská kapela Ladě, oscilující na vlně alternativního blues, zahájí své turné po českých a moravských klubech ve středu 18. března od 19.00 hodin v malém sále Domu kultury Vsetín, kde představí své nové album Lešť.

Ladě - alternativní blues z Opavy Foto: DK Vsetín
Alternativní kapela Ladě představí ve Vsetíně své nové album

Opavská skupina Ladě, která patří k tomu nejlepšímu z české hudby, stojící mimo pozornost mainstreamových médií, ani třetím albem Lešť nezklamala očekávání.

O Ladě se hodně pozitivního napsalo hlavně v roce 2011 v souvislosti s minulým albem Kalná, které hudební publicisté dokonce vynesli k nominaci na žánrového Anděla právě díky Kubesovu „chrapláku“ společně s vynikajícím výkonem kapely v čele s talentovaným kytaristou Petrem Uvirou.

Lešť je opět kolekcí syrových písní s dokonale propracovanou stavbou a silnými texty zpěváka a básníka Michaela Kubesy. Kolekce jedenácti skladeb má daleko k muzice, která posluchače „pohladí po dušičce“. Písně jsou něžné, syrové, plaché i sprosté, hlavně ale mají punc originality a osobitosti.

„Většinou odrážejí nekonečnou lidskou chamtivost a lačnost po blahobytu nebo věčný souboj vědomí a podvědomí a ubohost toho, kdo tuto dualitu popírá. Dále náklonnost lidí k násilí a sex, který je možná to poslední, kde se většinou nepředstírá,“ vyjmenovává Kubesa.

Přijďte si poslechnout Ladě v jejich nepředstírání a opravdovosti a zažít jak metalické běsnění, odzemek a la ska, bluesovou náladu, tak baladu s orientálním kytarovým sólem.

Předprodej vstupenek probíhá v kině Vatra.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků