Hlavní obsah
punč s mandlemi a rozinkami vyjde na 2.80 euro Foto: Festung Königstein, Hagen König

Adventní trhy v pevnosti Königstein opět ovládli návštěvníci z Česka

O víkendu se na kraji vánočního trhu zasněžené pevnosti Königstein uskuteční soutěž pro děti: Kdo postaví nejkrásnějšího sněhuláka či přesněji řečeno - nejhezčí sněhovou sochu?

punč s mandlemi a rozinkami vyjde na 2.80 euro Foto: Festung Königstein, Hagen König
Adventní trhy v pevnosti Königstein opět ovládli návštěvníci z Česka

Mezi Starými kasárnami (Alte Kaserne) a Starou zbrojnicí (Altes Zeughaus) stále navyšují sněhovou horu, aby v sobotu 15. prosince měly děti při soutěži co nejvíce stavebního materiálu. Začíná se dopoledne v 11 hodin a akce trvá až do 15.30. Potom přijde Mikuláš a odmění deset nejhezčích sněhových postav. Malí stavitelé dostanou hračková auta, plyšáky a stolní hry.

Češi ovládli pevnost

Pevnost doufá, že i o nadcházejícím víkendu navštíví vánoční trh velký počet hostů z České republiky. O minulém víkendu sem z Česka zavítalo přes tisíc návštěvníků, což bylo 12 procent všech návštěvníků. To je nový rekord.

"Máme velkou radost, že pevnost objevuje stále více českých rodin," je spokojená šéfka pevnosti paní Dr. Angelika Taube. "Čeští hosté jsou s odstupem tou nejsilnější zahraniční skupinou na pevnosti. Již dávno v návštěvnosti předčili dokonce i dříve velmi silně zastoupené zájezdové skupiny z Polska či Ruska," dodala.

Historický romantický vánoční trh bude otevřený i o příštích dvou víkendech, a sice v sobotu a v neděli 15. a 16. a| 22. a 23. prosince, vždy od 11 do 19 hodin. V areálu pevnosti stojí skoro stovka stánků řemeslníků a obchodníků a rovněž řada malých dřevěných "chajdaloupek" s různými dobrotami. V neděli 23. 12. v 17.30 trh slavnostně zakončí velký ohňostroj.

Na tržišti ve dvoře pevnosti čekají zdobené středověké stánky různých místních umělců a řemeslníků, u nichž návštěvníci zajisté najdou zcela neotřelé nápady na neotřelé vánoční dárky. Kromě nich tu naleznou i "řádnou krmi", nádherně vonící a ještě lépe chutnající místní speciality.

Trh je rozšířen i o podzemní prostory pevnostních kasemat. Pískovcové klenby kasemat Medvědí díra (Bärenlochkasematten) v bílé záři tradičních ochranovských hvězd (adventní hvězdy z Herrnhutu) poskytnou tajuplné pohádkové místo pro zdobné stánky regionálních obchodníků. Délka podzemních chodeb trhu je 180 metrů.

Nesmíme zapomenout ani na Mikuláše a jeho chaloupku, na které je speciální schránka, do níž mohou děti vhodit dopis Ježíškovi. Pozoruhodný je také adventní kalendář ve Starých kasárnách (Alte Kaserne). Ten v sobě snoubí hned dvě nej: se svými 112 metry je to nejdelší adventní kalendář, který se nachází v nejstarších dochovaných kasárnách v Německu.

Tam kde kdysi bydleli vojáci se svými rodinami, se o 420 let později otevře každý prosincový den jedno rozzářené okénko. A když se v Saském Švýcarsku zešeří, ozáří celou adventní podívanou romantické světlo vánočních řetězů, které jsou dohromady více než 1,3 km dlouhé.

V působivé adventní atmosféře pevnosti Königstein se hosté mohou naladit nejen na Vánoce, ale vypravit se také vstříc více než čtyři století dlouhé historii, která zde na hosty dýchá na každém kroku, ze zdí a hradeb pevnosti rozkládající se na náhorní plošině o rozloze devíti pražských Staroměstských náměstí.

Na vánoční trh se neplatí žádné vstupné, ale je nutné zaplatit běžné vstupné do pevnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků