Hlavní obsah
Mladí badatelé hovořili na různá témata. Foto: archiv Academic School

Academic School pořádala dětskou vědeckou konferenci s rekordní účastí mladých vědců

Academic School - Mateřská škola a základní škola v Uherském Hradišti pořádala v úterý 14. listopadu již šestý ročník Dětské vědecké konference. Své příspěvky a výsledky bádání na ní představila téměř stovka žáků základních škol a gymnázií ze Zlínského kraje. Byl to rekordní počet účastníků.

Mladí badatelé hovořili na různá témata. Foto: archiv Academic School
Academic School pořádala dětskou vědeckou konferenci s rekordní účastí mladých vědců

„Tato konference vznikla, protože škola dlouhodobě podporuje své nadané žáky. Zdálo se být důležité vytvořit akci, na které by žáci z celého Zlínského kraje mohli v klidné atmosféře bez soutěžení prezentovat své projekty. Soutěží je v celém regionu pořádáno dostatek, ale nadaní žáci často nemají touhu se s někým poměřovat. Jsou to badatelé, kteří na svých projektech pracují v tichosti a dlouhodobě,“ řekla ředitelka Academic School Věra Olšáková.

Letos se konference účastnilo rekordních 83 soutěžících, kteří příspěvky přednesli před svými spolužáky a pedagogy ve dvou přírodovědných a jedné společenskovědní sekci.

V přírodovědné sekci zaujali kromě jiných studenti Gymnázia Uherské Hradiště se svou prezentací Drony a ve společenskovědní se přítomní pedagogové dozvěděli od žákyň devátého ročníku z Otrokovic Jak (ne)učit ve škole. Žáci Academic School se pak zabývali nejrůznějšími tématy, například zkoumali přísně střeženou americkou zónu 51, došlo také na webový design a jeho tvorbu, recyklaci nebo architekturu.

Academic School při organizaci této akce spolupracuje s Přírodovědnou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci, která je odborným garantem této konference.  Celkově však škola spolupracuje také s MENZOU a organizací STAN (Společností pro talent a nadání). Akci letos podpořilo také Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které všem zúčastněným věnovalo volnou vstupenku na právě probíhající výstavu Svět kostiček, aneb Vyrážíme do LEGO světa!  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků