Hlavní obsah
Jan Tříska (z filmu Po strništi bos). Foto: Bioscop

Vánoční ČT: Pohádka s Bohdalovou, Po strništi bos i Popelka

Nová pohádka s Jiřinou Bohdalovou či komedie Přání k mání a také televizní premiéra Svěrákova vzpomínkového příběhu Po strništi bos - to jsou hlavní body vánočního programu ČT.

Jan Tříska (z filmu Po strništi bos). Foto: Bioscop
Vánoční ČT: Pohádka s Bohdalovou, Po strništi bos i Popelka

Zdeněk Zelenka letos natočil pohádku Kouzelník Žito. „Chtěl jsem vyprávět příběh, který by měl nepohádkového hrdinu, kterému ovšem život zkomplikují pohádkové bytosti. A také zlí, pochybní lidé,“ řekl Zelenka. Hlavního hrdinu hraje Denis Šafařík, do role kořenářky Apoleny obsadil režisér Jiřinu Bohdalovou.

Petr Bebjak natočil další pohádku O zakletém králi a odvážném Martinovi. Je o tom, jak se princezna Michaela rozhodla najít kouzelnou korunu, aby uzdravila nemocného otce.

Po strništi bos je úspěšný vzpomínkový film otce a syna Svěrákových, který uvede Česká televize na Nový rok. Program doplní stylizovaná pohádková komedie Přání k mání.

Tři oříšky pro Popelku

Foto: Nova

Diváci by jistě televizi neodpustili, kdyby vynechala klasické Tři oříšky pro Popelku. Pohádka stará 45 let nemůže chybět ani letos na Štědrý den. Z amerických filmů ČT nabídne o svátcích třeba La la land, Brubakera či Královu zahradnici.

Pocta Václavu Neckářovi poběží na Silvestra. Pořad se jmenuje Hotel Hvězdář a hosté zazpívají po svém Neckářovy staré hity. Vystoupí Ondřej Ruml, Jan Cina, Jiří Korn, Lucie Bílá, Radek Banga, Debbi a další.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků