Hlavní obsah
Nová CD Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Vánoční CD - Quincy Jones, Daft Punk i Elán

Předvánoční vydavatelský boom ještě nekončí. Tento týden vychází nové album Q - Soul Bossa Nostra hudební legendy Quincyho Jonese, elektronické duo Daft Punk připravilo velice zajímavý soundtrack k filmu Tron Legacy a slovenský Elán přišel po sedmi letech s deskou Anjelská daň.

Nová CD Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Vánoční CD - Quincy Jones, Daft Punk i Elán

 

Quincy Jones: Q - Soul Bossa Nostra

Jméno Quincyho Jonese by neznal jen hudební analfabet. Dnes sedmasedmdesátiletý král producentů a hudebních skladatelů před téměř třiceti lety produkoval album Thriller Michaela Jacksona a za svou kariéru získal dvacet sedm cen Grammy.

Nedávno připravil své nové studiové album za účasti mnoha výjimečných hostů. Patnáct skladeb, kdy každý z hostů po svém interpretuje jeho píseň, je jakousi poctou Quincy Jonesovi. Pozvání na tuto hudební hostinu přijali mimo jiné i Snoop Dog, Akon, John Legend, Wyclef Jean, Amy Winehousová a další.

Universal Music

 

Robyn: Body Talk Pt.3

Půvabná Švédka Robyn pro letošní rok slíbila vydání hned tří alb. Dvě už jsou venku a nyní vychází i poslední díl trilogie Body Talk.

Novina přináší celkem patnáct písní, deset z nich budou fanoušci již znát z předchozích dílů Řeči těla, jako například spolupráci s kapelou Röyksopp či rapperem Snoop Doggem. Zbytek tvoří naprosté novinky, jejichž autorkou je sama Robyn. Za pilotní singl byla vybrána píseň Indestructible, která byla v akustické verzi zařazena na desce Body Talk Part 2.

Universal Music

 

Daft Punk: Tron Legacy

Do kin v prosinci vstupuje hi-tech dobrodružství Tron: Legacy, které volně navazuje na kultovní film z roku 1982.

Původní Tron byl svým zpracováním natolik přelomový, že se stal inspirací pro mnoho lidí, jako například hudební duo Daft Punk. Není proto divu, že francouzští elektroničtí mágové chtěli na novém filmu pracovat. Soundtrack se formoval do finální podoby v průběhu takřka tří let a je kombinací orchestrální a elektronické hudby a zvukových efektů. Na CD soundracku najdete dvacet dva skladeb, v limitované edici potom téměř třicítku.

EMI

 

Jan Spálený a ASPM: Zpráva odeslána

Původně folkbluesové Trio léty dospělo a koncem minulého tisíciletí vyzrálo do podoby crossoverového kvintetu. ASPM (Amatérské sdružení profesionálních muzikantů) se pohybuje virtuózně na pomezí žánrů blues, jazz, gumbo, folk a jejich vzájemným dotýkáním si vytváří vlastní nezaměnitelné výrazivo. Jeho hlavní postavou je muzikant a vypravěč Jan Spálený, který je autorem většiny písní, zpěvákem i hráčem na kornet a piano.

ASPM momentálně vydávají album Zpráva odeslána, které lze zakoupit v podobě jednoho CD, nebo v dvou-diskovém formátu, kde na druhém disku najdete Best of.

EMI

 

Elán: Anjelská daň

Slovenská formace Elán o sobě nedala vědět už sedm let, nakonec se ale stárnoucí bardi vynořili s novinkou Anjelská daň, která názvem neodkazuje k nebesům, nýbrž muzikanty tolik oblíbeným nápojům whisky a koňaku a jejich zrání. Stejně jako dlouho zrála nová deska v hlavách tvůrců.

Novinka obsahuje čtrnáct skladeb, které jsou tématicky rozdělené pro „různé lidi.“ Kromě klasických elánovských riffů jsou zde použity samply, a ve skladbě Som nežný a plný energie uslyšíte i rap.

Panther

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků