Hlavní obsah
 

V Rio de Janeiru září nejvyšší plovoucí strom na světě

Nejvyšší plovoucí strom na světě je k vidění v brazilském Rio de Janeiru. Jeho rozsvícení doprovázené velkolepým ohňostrojem sledovalo více než sto tisíc lidí. Brazilský plovoucí strom je již tradicí, za kterou se sjíždějí turisté z celého světa.

 
V Rio de Janeiru září nejvyšší plovoucí strom na světě

Letos strom dosahuje 85 metrů, svítí milióny světel a je vyzdoben tak, aby podpořil pět základních prvků - vodu, vzduch, lesy, lidskou populaci a samozřejmě Vánoce. Voda je znázorněna modrými světly a mořskými zvířaty včetně delfínů, mořských koníků a různých ryb.

Vzduch představují například ptáci, lesy pak motýli, papoušci a opice. Lidstvo symbolizuje rodina a její spojené ruce a Vánoce klasické zvonky a jiné tematické ozdoby.

Pro srovnání, v loňském roce vypadal nejvyšší plovoucí strom takto.

Foto: Profimedia.cz

„Vánoční strom je krásný. Pro mě je to nová zkušenost a jen doufám, že to zažiji znovu. Třeba při dalších Vánocích,“ řekl po slavnostním rozsvícení chilský turista Marcelo Jara.

Vánoční strom byl poprvé postaven v roce 1996 a jeho rozsvícení se stalo třetí největší turistickou atrakcí Rio de Janeira hned po karnevalu a oslavách Silvestra na pláži Copacabana. V Guinessově knize rekordů je brazilský strom zapsán jako největší plovoucí vánoční strom na světě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků